Dekoracyjne płyty chodnikowe: zdjęcie i opis

avaDekoratywne płyty chodnikowe: opis i zdjęcie

Projektując zagospodarowanie terenu wiejskiego lub wiejskiego, musisz zmierzyć się z problemem wyboru powierzchni drogi. Alternatywnie, ścieżki spacerowe i podwórko mogą być asfaltowane, pokryte betonem, żwirem itp. Ale żadna z tych opcji nie może konkurować z płytami chodnikowymi.

Zalety konstrukcyjne płyt chodnikowych

Główną zaletą tej powłoki jest ogromna różnorodność możliwych opcji stylizacji. Możesz wybrać kafelek o żądanym kolorze, żądaną ulgę, a także umieścić go w formie dowolnego obrazu. Połączenie tych właściwości otwiera szerokie możliwości wykorzystania różnych rozwiązań projektowych. Ponadto musisz dodać do tej listy i możliwość nadania ścieżkom absolutnie dowolną formę. Na przykład możesz je pofalować, spiralnie itp. Nie nałożono żadnych ograniczeń.

Techniczne zalety i wady

Zastosowanie płyt chodnikowych nie wpływa na stan biologiczny ogrodu. Na przykład, w przypadku tego samego asfaltu, płytka po ułożeniu pozwala ziemi oddychać w ten sam sposób i przechodzi wcześniejszą ilość opadów. Pozostałe powłoki tworzą szczelną warstwę, która niekorzystnie wpływa na wszystkie rośliny w ogrodzie. Ponadto płyty chodnikowe mają szereg zalet od strony praktycznej. Na przykład, metoda jego układania pozwala w dowolnej chwili dodać dodatkowy utwór. Możesz także zdemontować pewien obszar, wykonać trochę pracy, a następnie umieścić go w miejscu. Kolejnym plusem jest możliwość bezproblemowego zastępowania uszkodzonych segmentów. Ponadto właściwości techniczne płyt chodnikowych są dość wysokie. Ma wysoką odporność na ścieranie i trwałość. Pokrycie podczas chodzenia nie jest wymazywane, a żywotność wynosi co najmniej dwadzieścia lat. Naturalnie, z właściwym układaniem, które odgrywa kluczową rolę.

Negatywna jakość płyt chodnikowych, to jest silny mróz w zimie. Nie jest trudno zwalczyć ten problem. Konieczne jest jedynie posypanie powłoki solą, a następnie, po pewnym czasie, zamiatanie jej za pomocą wiechy. Nie używaj łopaty itp. Do czyszczenia pokrywy lodowej itp., W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia powłoki.

Wskazówki dotyczące wyboru

Wybór dekoracyjnej płyty chodnikowej, odpychanie nie tylko z decyzji projektowych, ale także z celu powłoki. Na przykład, jeśli wózek ma podróżować samochodem, należy kupić specjalną, grubszą płytkę. A jeśli planujesz tylko dekorację ogrodu, standard jest lepszy, ponieważ ma szerszy zakres kolorów.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + = 9

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map