Jak określić jakość płyt chodnikowych

Jak wybrać płytę chodnikową

Płytki chodnikowe są dziś bardzo popularnym sposobem układania nawierzchni do różnych celów. Układa się go wszędzie - dzięki rozmieszczeniu przystanków i obszarów metra, wejściom do biur i sklepów, obszarom ludzi poruszającym się w obiektach sportowych i centrach biznesowych, ścieżkach na działkach i chodnikach. Przykłady nawierzchni z płytami chodnikowymi są po prostu niewyczerpane.

Jak określić jakość płyt chodnikowych

Trudno jest określić jakość płytek chodnikowych bez specjalnego wyposażenia. Ale wciąż eksperci podają kilka zaleceń, które pozwalają zminimalizować ryzyko zakupu produktów o niskiej jakości:

 1. Błyszcząca, lustrzana powierzchnia płytki niekoniecznie jest znakiem jej wysokiej jakości. Producenci, aby osiągnąć ten wynik, mogą podążać dwojako: dodawać specjalne dodatki do mieszanki betonowej lub nadmierne ilości wody. To ostatnie ma bardzo negatywny wpływ na jakość płytek, dzięki czemu produkt jest bardzo delikatny. Sprawdź, czy zgodność z technologią produkcyjną jest wystarczająco prosta - musisz lekko docisnąć płytki do siebie. Głośny dźwięk oznacza jakość produktu, głuchy - o naruszeniu technologii jego wytwarzania.
 2. Jasny, nasycony kolor materiału osiąga się również na różne sposoby, albo stosując drogie pigmenty albo przedawkowanie barwnika, co powoduje zmniejszenie wytrzymałości płytki.
 3. Na pęknięciach płytek można sprawdzić jednorodność struktury - wewnątrz nie powinno być pęknięć, porów ani pustych przestrzeni.
 4. Technologia produkcji wysokiej jakości płyt chodnikowych implikuje zastosowanie piasku bez wtrąceń gliny. Nieodpowiednie przestrzeganie tej zasady prowadzi do obniżenia jakości i długiego czasu życia produktów. Obecność gliny na płytce może sygnalizować żółte plamy lub plamy z tyłu produktu.
 5. Nie zapomnij o certyfikacji produktu. Wszystkie płyty chodnikowe powinny być wytwarzane zgodnie z normami GOST 17608-91, wykonanie materiału zgodnie ze specyfikacją nie gwarantuje jego jakości i trwałości.
 6. Cóż, o cenie. Cena płyt chodnikowych od firmy produkcyjnej nie może być niższa niż zainwestowane koszty nabycia wysokiej jakości komponentów do swojej produkcji. Dlatego niski koszt produktu powinien przynajmniej ostrzegać rozważnego konsumenta.

Jak widać, wszystko nie jest takie trudne, jakość twojego pokrycia zależy tylko od twojej uwagi i przestrzegania techniki układania płyty chodnikowej. Ale o tym innym razem.

Dlaczego ta osłona ma takie zapotrzebowanie?

Zalety płyt chodnikowych

Płytki chodnikowe mają wiele niezaprzeczalnych zalet w stosunku do innych powłok dekoracyjnych:

 • różnorodność rodzajów, kształtów i kolorów płyt chodnikowych jest bardzo duża, dzięki czemu możliwe jest nadanie każdej części ziemi niepowtarzalnego wyglądu i dopasowanie jej do każdego wnętrza i krajobrazu;
 • wysokiej jakości płytki charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, odpornością na zużycie i mrozem, które mają najbardziej pozytywny wpływ na trwałość powłoki;
 • terakota jest bardzo łatwa do naprawy - wadliwy element może być w dowolnym momencie wymieniony na jakość bez wysiłku i jakości powłoki;
 • jeżeli konieczne jest ułożenie komunikacji na tym kawałku ziemi, płyta chodnikowa jest łatwo demontowana i po zakończeniu prac układana jest ponownie;
 • płyta chodnikowa nie przyczynia się do stagnacji wilgoci i zapewnia całkowitą nieobecność kałuż po deszczu;
 • Powłokę można uzupełnić dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, które pozwalają na specjalną kompletność wyposażenia. Elementy te obejmują krawężniki i rynny;
 • układanie płyt chodnikowych nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności w zakresie budowy kunsztu - nowicjusz sobie z tym poradzi.

Jeśli chodzi o wady płyty chodnikowej, nie ma w niej poważnych wad. Inną kwestią jest to, że układanie płytki odbywa się w sposób iluzoryczny, z naruszeniem technologii układania nawierzchni - w tym przypadku powłoka staje się niebezpieczna, wystające krawędzie płytki mogą potknąć się, na elementach luźnych - poślizg.

Technologia produkcji płyt chodnikowych i ich cechy

Większość konsumentów zastanawia się, jaką technologię - wibracje lub wibracje - produkuje więcej wysokiej jakości płytek chodnikowych. W rzeczywistości te dwie technologie nie mogą konkurować ze sobą, ponieważ każda z nich jest zaprojektowana dla różnych lokalizacji działania.

Tak więc, aby objąć obszary o dużych rozmiarach, a także w miejscach, gdzie mogą przejeżdżać ciężkie pojazdy, bardziej odpowiednie są wibroprasowane płyty chodnikowe. Produkty wykonane przy użyciu technologii wibracyjnej mają wyższą charakterystykę wytrzymałościową, a automatyzacja całego procesu produkcyjnego pozwala na ustalenie produkcji płytek na dużą skalę.

Ci, którzy chcą wyróżnić się z monotonii miasta, budują swoje terytorium z płyt chodnikowych, wyprodukowanych przy użyciu technologii wibroakustycznej. Płytki Cast mają ekskluzywny wygląd, bogate odcienie kolorów i oryginalną teksturę i są dostępne w ograniczonych ilościach. Ponieważ technologia wibracji jest mniej zautomatyzowana, wpływa to nie tylko na objętość produktów, ale również na ich geometrię i oczywiście cenę. Formowane płytki służą głównie do układania stref dla pieszych lub terenów rekreacyjnych dla ludzi.

Produkcja płytek własnymi rękami na wideo!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (8 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

58 − 57 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map