Jaka jest najbardziej przyjazna dla środowiska dekoracja zewnętrzna ścian adobe budynku mieszkalnego?

Jaka jest najbardziej przyjazna dla środowiska dekoracja zewnętrzna ścian adobe budynku mieszkalnego?

Bloki Samannye wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów bez użycia chemii. Są to glina mieszana, piasek, słoma i woda, które są głównymi substancjami. Dodatkowymi składnikami, które są dodawane, są: tirsa, wióry drzewne lub frytki, czasami przy użyciu świeżego obornika.

Ściany domu z adobe słyną z oszczędności energii i porównywalnej taniości. Większość właścicieli domów z adobe docenili zalety tego naturalnego materiału budowlanego: latem dom utrzymuje chłód, ociepla się na zewnątrz, a zimą utrzymuje ciepło, będąc narażonym na ujemne temperatury. Ta zaleta jest mało prawdopodobna w właściwościach bloków żużlowych lub cegieł.

Jednak brak domu adobe, jak już wspomniano, jest właśnie wrażliwy na wodę i wilgoć, dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania, aby było niezawodne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska, przy ścianach.

 Opcje wykończenia ścian adobe na zewnątrz domu

Istnieje kilka opcji wykończenia domów adobe na zewnątrz:

  1. okładzina boczna i okładzina kompozytowa;
  2. nałożenie domu z kamienia;
  3. kafelkowanie;
  4. powłoka tynkarska z późniejszym malowaniem farbą fasadową;
  5. wykończenie "pod futrem".

Miłośnicy nowoczesnych trendów w dekoracji zewnętrznej domów adobe decydują się na zastosowanie powłok bocznych, często zapominając o szkodliwości niektórych rodzajów tworzyw sztucznych. Zwykle bocznica zwraca praktyczność w działaniu i hermetyczną ochronę przed wilgocią i wilgocią powłok. Takie poszycie domu adobe wykonano przy użyciu technologii wentylowanych fasad, ale nadal plastik nagrzany w słońcu może emitować szkodliwe substancje, które są zjedzone w ścianach. Większość tego punktu nie jest uznawana za fakt, ale w każdym przypadku, jeśli porównamy żywy materiał naturalny i materiał syntetyczny - korzyść dla ludzkiego zdrowia nadal będzie przyznawana przyjaznym dla środowiska naturalnemu materiałowi budowlanemu.

Nałożenie kamienia z domu adobe jest uważane za bezpieczny dla środowiska sposób ochrony takiego domu przed wilgocią, ale nie jest on dostępny dla wszystkich na własny koszt. Często kamień odnosi się do użycia takich materiałów: kamień dziki, kamień sztuczny, skała kamienna, piaskowiec. Kamień ma także naturalną zdolność "oddychania", umożliwiając jednocześnie "życie i oddychanie" także blokom adobe.

Płytki licujące ceramikę, choć pracochłonne i mniej trwałe, ale także jak kamień, odnoszą się do materiałów przyjaznych dla środowiska. Ale jest jeden "ale" - jest to klej do płytek do robót zewnętrznych, który może być dość toksyczny. Dlatego, aby uzyskać większą nieszkodliwość w dekorowaniu zewnętrznych ścian licowych, należy stosować zaprawy cementowe lub kotwione lub druty i osprzęt.

Tynkowanie ścian adobe z późniejszym malowaniem, bardzo ekologiczny sposób na polerowanie domu. Sztukateria koniecznie używa specjalnej siatki gipsowej, którą wcześniej trzeba było przymocować do kruchej ściany. Wiele ociepla ściany za pomocą różnych grzałek, takich jak specjalna pianka polistyrenowa. Z góry położyć tynk, a po jego wyschnięciu pomalować ściany farbą fasadową. Ekologiczna kompatybilność i trwałość tej powłoki są gwarantowane!

Wykończenie domu adobe z zewnątrz "pod futrem" wiąże się również z bezpieczną metodą okładania. Ponadto, ta metoda jest uważana za dość ekonomiczną i przystępną cenowo z powodu kosztów materiałów budowlanych na "płaszcz". Dom jest również dobrze chroniony przed wilgocią, a jednocześnie umożliwia próbkowanemu materiałowi "oddychanie".

1

Widzimy więc, że cztery z zaproponowanych pięciu metod są najbezpieczniejsze w celu ściśnięcia i ochrony ścian domu samanowskiego przed wilgocią i innymi niepożądanymi wpływami.

Zastanów się nad procesem produkcji samany na wideo

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (10 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

85 − = 79

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map