Juta do kąpieli: opis materiału i zdjęć

)

Drewniana konstrukcja znów staje się modna. A miłość do kąpieli u ludów słowiańskich nigdy nie przeminęła. A dziś budynki z bali wznoszone są wszędzie, w których przyjemnie jest spędzać czas, jednocześnie otrzymując ładunek żywości i wzmocnienia zdrowia.

Juta do kąpieli - zastaw przydatności

Struktura naturalnego materiału byłaby nierozsądna, aby wypełnić elementy sztucznego pochodzenia. A każdy budynek wykonany z drewna wymaga izolacji i izolacji. W dawnych czasach używano do tego mchu i konopi, lnu i konopi. Dzisiaj, na rynku budowlanym, grzałka juty interventure wychodzi na wierzch.

Wykonany jest z włóknistej rośliny uprawianej w południowych krajach Bliskiego Wschodu, gdzie króluje tropikalny klimat. Nasi klienci znają go od dawna. W workach jutowych są przewożone i przechowywane produkty, które obawiają się wysokiej wilgotności. Do nas częściej w takich pojemnikach wrzucamy cukier, ryż i kawę. Ze względu na wyjątkową wytrzymałość włókien i ich wyjątkowe właściwości, ten materiał jest najlepszym opakowaniem dla produktu, który pogarsza się z wody.

Konstruktorzy docenili również juty, a teraz zakres jej zastosowania stał się znacznie szerszy. Jest stosowany jako grzejnik do budowy budynków z drewna. I do kąpieli, może być uważana za najlepszą opcję. Przyjazność dla środowiska tego materiału jest niezaprzeczalna, dzięki czemu można z niego korzystać bez żadnych ograniczeń. Ponadto, gdy jest podgrzewany i mokry, jest absolutnie nieszkodliwy, nie emituje szkodliwych i toksycznych substancji po spaleniu, a pył nie pochodzi z niego po wyschnięciu. W drewnianym budynku, do którego izolacji stosuje się jutę, powstaje specjalny mikroklimat, który ma korzystny wpływ na stan osoby w nim przebywającej.

Można również dodać, że włókno jutowe, skręcone w sznur, ma bardzo dekoracyjny wygląd, dzięki czemu można go używać jako materiału wykończeniowego.

Rodzaje izolacji z juty

Wiązka z juty składa się w 100% z wyczesanej juty. Nie jest to zła opcja ekonomiczna, najlepiej nadaje się do konwencjonalnych lub ręcznie ciętych belek. Główną zaletą - w produkcji włókna nie jest rozdarta (jak filc juty), ale tylko czesane. Dlatego materiał maksymalnie zachowuje wszystkie swoje naturalne właściwości. Jutowy hol może być również używany do wykonywania prac uszczelniających zamiast konopi lub lnu.

  • szerokość - 15 cm;
  • długość paska - 80 m;
  • gęstość 80 g / m (liniowa) lub 550 g / m2;

Filc juty składa się w 90% z juty i 10-15% z lnu (dodawany jako środek wiążący).

Len-juta składa się w 50% z lnu i 50% z juty. Ma pozytywne cechy zarówno jednego, jak i drugiego materiału. Bardziej wytrzymałe i mniej pogniecione.

Właściwości juty sprawiają, że jest niezastąpiona w konstrukcji drewnianej

Wykorzystanie juty staje się coraz bardziej popularne, co wynika z jego unikalnych właściwości.

  1. Włókno ma zdolność pochłaniania pary wody, nie przepuszczając jej przez swoją grubość. Zapewnia to wysoki poziom wodoodporności.
  2. W pakiecie jest w stanie utrzymać swoją objętość bez zmiażdżenia przy wyciskaniu. Dlatego dobrze jest im wypełnić szczeliny i rowki między elementami ścian.
  3. Grzałka z juty rozprasza powietrze, utrzymując ciepło. Pomieszczenie ma efekt mikro wentylacji, który zapewnia dobrą kompozycję powietrza wewnątrz.
  4. Włókno jutowe ma wysoką wytrzymałość. Gwarantuje to długi okres użytkowania.
  5. Naturalne włókno z juty jest materiałem najbardziej przyjaznym dla środowiska. Dzięki temu jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla zwolenników zdrowego stylu życia.
  6. Niski koszt zapewnia oszczędności w budownictwie.

Mity na temat juty

Juta zapewnia równomierne rozgrzewanie ścian i lepsze niż liny holownicze, mech, len, wełnę mineralną i lnovatin.

I tak i nie, ponieważ juta sama w sobie nie jest w stanie niczego dostarczyć, wszystko zależy od jakości izolacji. W końcu oryginalne włókno jutowe ma czasami kiepską jakość, jutowy wór, szmaty, liny rozdarte w kurzu itp. można dodać do izolacji z juty.

Izolator juty składa się w 100% z juty bez zanieczyszczeń z odpadów produkcyjnych lnu i ognia.

Ponownie, wszystko zależy od produkcji materiału i wykorzystania odpadów produkcyjnych z juty. Nawiasem mówiąc, wysokiej jakości lniane grzejniki zawierają również 100% jakości włókna lnianego.

Ptaki nie są w stanie zrywać juty, na przykład w przeciwieństwie do lnu.

Nie, nie jest. Ta lnianina składa się z juty o długości 3-5 cm, a ptaki po prostu nie mogą ich "ukraść".

Zastosowanie izolacji z juty w konstrukcji wanny stworzy w niej najbardziej sprzyjającą atmosferę dla ludzi. Sesja w odpowiednio i jakościowo ułożonych termach przyniesie maksymalny pozytywny efekt zdrowiu.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

73 − = 70

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map