Pianobeton na własne ręce

Wielu właścicieli przyszłych domów martwi się o zachowanie funduszy. Bloki piankowe są bardzo popularne ze względu na prostą konstrukcję i ich właściwości. Koszt gotowych bloków jest wysoki, ale jeśli chcesz, możesz zrobić to sam. Następnie, oprócz oszczędzania, można uzyskać ciepły, odporny na ogień dom. Pianobeton jest betonem komórkowym, w którym powstała porowata struktura za pomocą środka spieniającego podczas procesu wytwarzania. Duża liczba równomiernie rozmieszczonych porów ułatwia to. Zwykle wymiary bloków wynoszą 60 cm * 60 cm * 25 cm i ważą 18 kg. Ogromną zaletą produkcji domowej jest produkcja bloków o dowolnej wielkości.

Produkcja pianobetonu własnymi rękami: technologia produkcji

Istnieją trzy główne etapy produkcji:

 1. przygotowanie mieszaniny (cement i piasek);
 2. przygotowanie roztworu piankowego;
 3. produkcja pianobetonu.
Materiały i adaptacje do produkcji pianobetonu:
 1. Betoniarka;
 2. forma do wylewania betonu;
 3. generator piany;
 4. piasek;
 5. cement;
 6. utwardzacz;
 7. środek spieniający;
 8. Przesłanka, w której będzie przeprowadzane suszenie gotowych bloków.

Jakość materiału zależy od stosunku liczby składników w roztworze. Gęstość wynosi od 0,2 do 1,5 t / m3. Średnia gęstość w stosunku cementu i piasku 1: 1. Za 1 kg. cement potrzebuje 3-4 gramów środka spieniającego.

Etapy produkcji pianobetonu

Przygotowanie mieszaniny do pianobetonu. Mieszanka wykonana jest z piasku i cementu, podobnie jak w przypadku zwykłego betonu. Lepiej jest wziąć cement portlandzki klasy M400 lub M500. Piasek jest czysty, bez domieszek gliny, co przeszkadza w jakościowym połączeniu materiałów. Moduł wielkości dla piasku wynosi maksymalnie dwie jednostki. Wodę można wykorzystać z kranu, bez zanieczyszczeń kwasów i soli. Przygotowanie roztworu do wytworzenia środka spieniającego. W przygotowanej mieszaninie cementowo-piaskowej powoli trzeba dodać środek spieniający. Najlepiej jest użyć typu Arekom-4 na bazie syntetycznej. Skład środka spieniającego do samodzielnej produkcji obejmuje:

 • wodorotlenek sodu 150 g;
 • kalafonia 1 kg;
 • klej stolarski 60 gr.

Wszystko jest dobrze zgniecione, zmieszane, podgrzane, a następnie mieszane do uzyskania jednorodności. Taki proces wytwarzania środka spieniającego może być stosowany tylko w obecności generatora piany. Łącząc uprzednio uzyskaną mieszaninę z wodą, otrzymuje się roztwór roboczy środka spieniającego. Podczas mieszania dwóch mieszanin uzyskuje się gotowy roztwór pianobetonu.

Wykonanie bloczków z pianobetonu rąk

Zalecenia dotyczące produkcji pianobetonu:
 1. Zastosowanie betonomieszarek do produkcji przemysłowej.
 2. Formy bloczków można wykonać ze sklejki ściśle przestrzegając wymiarów geometrycznych, aby uniknąć błędów.
 3. Betoniarka jest wypełniona cementem wysokiej jakości, piasek rzeczny w proporcji 1: 3, dokładnie wymieszany, stopniowo dodaje się wodę i pianę. Dobrze mieszając mieszaninę można dodać utwardzacz. Po 1-2 minutach roztwór jest gotowy.
 4. Roztwór wlewa się do wcześniej smarowanych form. Możesz owijać sklejkę polietylenem. Temperatura suszenia wynosi 50-60 stopni. Suszenie przez około dwa dni. Po wysuszeniu formy zostają uwolnione i napełnione nowym roztworem.
 5. Bloki układane są na paletach i trafiają na plac budowy.
 6. Zaprawę betonową można stosować do produkcji bloków lub monolitycznej konstrukcji, w tym przypadku do szalunku wlewa się beton.
 7. Do przyspieszania utwardzania można zastosować różne przyspieszacze. Najbardziej popularny jest chlorek wapnia dodawany do roztworu 1-2% całkowitej objętości mieszaniny.

Wlewanie się w kształty

Aby uzyskać bloki, beton wlewa się do formy lub kasety. Aby łatwo uwolnić formę z bloku, smaruje się ją nie olejem, ale specjalnymi substancjami bez dodatku oleju. Istnieją dwie technologie wykonywania bloków: odlewania i cięcia. W pierwszym sposobie mieszanina betonu wlewa się do metalowej formy, która służy jako narzędzie dla bloku. W tym stanie jest on suszony, uzyskując wymaganą wytrzymałość, a gotowy produkt jest ekstrahowany z formy. Wysokość kaset wynosi zwykle 60 cm. Wadami tej technologii mogą być:

 • odchylenie od wymiarów geometrycznych. Jest to spowodowane odkształceniem cienkiego metalu, z którego wykonane są formy. Zwiększenie grubości metalu prowadzi do polepszenia jakości bloków;
 • jeśli potrzebujesz różnych rozmiarów, potrzebujesz dodatkowego wyposażenia, co zwiększa koszt produkcji bloków;
 • na jednym końcu bloku może pojawić się "garb";
 • Gdy kaseta zostanie usunięta z powodu niewystarczającej wytrzymałości pianobetonu, bloki mogą zostać uszkodzone. Urządzenie może zostać uszkodzone z powodu złego nasmarowania kasety.

Godność - nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu.

Technologia cięcia

 1. odlewana jest duża forma;
 2. cięcie do pożądanego rozmiaru.
Zalety:
 • wszystkie wymiary pożądanej geometrii;
 • nie ma rozdrobnionych i nierównych kątów i krawędzi, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów wykończenia ścian;
 • dobra przyczepność i wygląd bloków;
 • brak "gorbushes" na końcu bloku, jest wycięty.

Wada: Aby uzyskać wysoką jakość, nie można przegapić momentu optymalnego cięcia. Wraz ze wzrostem siły, ciąg do cięcia może się przesunąć, niewystarczająca siła doprowadzi do zerwania bloku.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (10 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

58 + = 65

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map