Tulle vo vnútri haly – veľkolepé drapérie z roku 2018

Zdobenie obývacej izby v modrých tónoch

Dekorácia sály alebo obývacej izby - jeden z najdôležitejších a zároveň príjemných spôsobov, ako vytvoriť útulnú dispozíciu pre domácnosť. Koniec koncov, v hale sa celá rodina zhromažďuje po celodennej práci, hostia tu cez víkendy a sviatky, táto miestnosť je vždy v očiach, pod starostlivou pozornosťou. Preto je pri návrhu haly dôležité zohľadniť všetky nuansy - od výberu farebnej palety a usporiadania, až po zdobenie interiéru. Dôležitým a neuveriteľne príjemným dokončovacím nádychom v dizajne obývacej izby alebo haly pomocou textilu je zavesenie okenných otvorov. V tejto publikácii by sme chceli hovoriť o výbere tylu pre moderné obývacie izby a preukázať širokú škálu dizajnových projektov, čo dokazuje, že aj s jedným detailom interiéru môžete radikálne zmeniť obraz celej miestnosti.

Tulle vo vnútri haly

Snehový tyl pre sála

Tulle sa používa na kreslenie okien v najrozmanitejších štylistických smeroch zdobenia obytných priestorov. Minimalistické interiéry a klasický, moderný a krajinný štýl - viz vzorované alebo absolútne hladké záclony v každom dizajnovom projekte. Tak prečo, napriek želanie modernom štýle s minimalizmom, k upusteniu od akýchkoľvek prekážok šírenia slnečného svetla v priestore, návrhári a ich zákazníci naďalej používať tylu ako závesy na oknách?

Snehovo biele plochy

Vertikálne záhyby

Pre izby s vysokými stropmi

Vo svetlej obývacej izbe

Len na prvý pohľad sa môže zdať, že použitie zácloniek na otváranie okenných otvorov je tradíciou. Tulle vykonáva mnoho funkcií:

1
  • stlmí slnečné svetlo v miestnosti na požadovanú úroveň;
  • ak je jediným členom okná v obývacej izbe drapérie, tyl berie na obrazovke funkcie pre prirodzené osvetlenie, ak pôsobí ako partner pre závesy, pomáha poskytnúť prostriedok pre blackout oblasti;
  • ak ochrana pred slnkom nie je vždy prioritou (napríklad pre izby umiestnené na severnej strane budovy), potom je nutné v každom prípade chrániť miestnosť pred očarujúcimi očami a tyl s touto funkciou to dokonale dokonale;
  • Pomocou závesov môžete vytvoriť časť zónového oddelenia, aby ste sa uvoľnili z kuchyne v kombinovanej miestnosti (kuchyňa-jedáleň-obývacia izba-štúdio);
  • Ak používate tylu zahalené okná nielen priestor, ale aj panoramatické sklenené dvere vedúce na terasu alebo dvorček, potom závesy môžu byť prekážkou pre hmyz, v prípade, že majitelia sa rozhodli otvoriť dvere pre ventiláciu;
  • Tyl môže byť použitý výhradne ako dekoratívny prvok zdobiaci dekoráciu okien;
  • Tkanina záclon môže pôsobiť ako akcentujúci prvok interiéru.

Tyl pre kombinovaný priestor

Svetlý tyl, tmavé záclony

Drapery pre svetlé haly

V klasickej obývacej izbe V hale s vysokým stropom

Vzorované tylu, ktorý je tiež nazývaný Gardin (poznajú všetci od detstva) stráca svoje pozície, dávať priesvitný závoj, ktorý sa stále viac používa ako materiál pre vytvorenie priesvitné záclony na oknách. Závoj môže byť použitý pre výrobu tradičných závesov - tkaniny s rovnomerne rozložených vertikálnych záhybov, môže byť vyrobený látkové rolety pružným spôsobom, šitie asymetrické garniže a dzhaboty, zhromažďovať tkaniva v Smäd. Tiež pri pripájaní záclony do odkvapu (alebo akéhokoľvek iného zariadenia pre dekoráciu okná), môžete použiť rôzne spôsoby zavesenia obrazov - útek fantázie nemá hranice.

Plnené tyly

Pôvodná kompozícia

V štýle neo-klasických

V priestrannej obývacej izbe

Obývacia izba v béžových tónoch

Minimalistický dekor

Variácie záclon z tylu pre chodbu

Tradičné použitie tylového materiálu ako látky pre záclony je kombináciou priesvitných tkanín v hustých záclonách klasického strihu. Časovo overená možnosť bude vyzerať harmonicky v hale vyzdobenej v akomkoľvek štýle. S nastavením závesov zo stropu a podlahy môžete dosiahnuť vizuálny nárast výšky stropu v obývacej izbe. A to je okrem základných vlastností závesov pre okná - chráni miestnosť pred slnkom a zvedavými očami.

Dekorácia polkruhovej miestnosti

V modernom štýle

Lacónový dizajn

Tmavé povrchy

Biele a sivé vnútro

Kombinácia svetlého, priesvitného tylu a tradičných záclon z hustých textílií je ideálna na zdobenie okien v záhlavskom okne bez ohľadu na to, aká zmena je.

Konštrukcia okna pozrite

Veľké priestory

Drapérie pre okno pozície

Na pozadí tmavých záclon

Tyl s okrajmi

Záclony priehľadného tylu, rovnako ako závesy, môžu byť ozdobené zábranami rôznych úprav. Tento prístup k zdobeniu okien je vhodný nielen v klasických interiéroch.

Drapérie na klasickú sálu

Použitie intercepcií

Svetlá a priestranná obývacia izba

Ďalším spôsobom, ako použiť záclony zo závoju tradičného modelu - kombinácia priesvitných obrazov a lambrequinov hustých textílií. Môže to byť ako tvrdý, tak aj mäkký lambrequins vyrobený z hladkého alebo potlačeného materiálu.

Tyl a lambrequins

Kompozícia záclon s lambrekvinmi

V niektorých prípadoch je potrebné použiť závesy na oknách zmizne a tyl sólovo ako hlavný atribút okenné závesy v obývacej izbe alebo v hale. V takom prípade môžete diverzifikovať dizajn okna len tak, že pripevníte tyl, textúru a farbu samotného plátna. Tradičná farba priesvitných zácloniek je biela a existuje niekoľko dôvodov. Snehovo biely závoj sa ekologicky hodí do každého interiéru obývacej izby, pomáha vytvárať ľahký, vzdušný a čistý obraz miestnosti. Snow-biele prevedenie okná pomáha vizuálne zlepšiť nielen okenných otvorov, ale aj celú miestnosť, pokiaľ tyl sa nachádza od podlahy až k stropu a od steny k stene.

Tyl pre moderný obývacia izba

Obývacia izba v béžových tónoch

Jasný obraz

Svetlé béžové pozadie

V štýle Provence

Z priesvitného tylu je možné vyrobiť a tkaniny žalúzie, upevnenie plátna flexibilné vložky. V otvorenej podobe sú plátna priesvitné obrazovky a môžu byť použité ako jediná možnosť na zdobenie okien v obývacej izbe. Spolu s závesov alebo záclon kombináciou jedného pre okná rôznych modifikácií (napr, pre úzky okná záclony, clony, závesy a tradičný model visieť veľké okno).

Tulle žalúzie

Rolety a tradičné závesy

Návrh pracoviska

V priestrannej hale

Kombinácia modelov záclon

Ľahké garniže z priesvitného tylu neslúži toľko ochranu pred slnkom alebo zvedavými očami, ako pomôcť zdobia okenné otvory a celý interiér obývacej izby ako celku. Takéto dekoratívne prvky môžu pôsobiť ako farebný prízvuk a spojovacie spojenie medzi interiérovými objektmi z rôznych farebných skupín.

Lambrequins a jaboty z tylu

Vzduchová záves

Paleta farieb

Ak sa tradičná verzia závoja na výrobu záclon zdá príliš jednoduchá, nudná metóda zdobenia okien v hale, potom je k dispozícii široká paleta pastelových tónov. Svetlo béžová, zlatá, svetlomodrá, mäta, striebra a dokonca aj citrónová farba naznačujú, že dizajnéri túto sezónu používajú na navrhnutie priestranných obývacích izieb a hál.

Obývacia izba v pastelových farbách

Piesok piesku

Sála v pastelových farbách

Ľahké povrchy a textílie

Moderná štylistika

Moderné motívy

Textil v tmavých farbách

Ak sa na výrobu záclon v hale použije svetlá tkanina alebo materiál s veľkým škvrnitým vzorom, ľahký priesvitný závoj by bol ideálnym partnerom pre hrubé tkaniny s kompozíciou záclon.

Kompletné s tmavými záclonami

Tulle vo vnútri haly - veľkolepé drapérie z roku 2018

Tyl s jasnými závesmi

Accent dizajn okien

Obývacia izba v modrých tónoch

Svetlé textílie

Ak sa vy a pastely sa zdajú byť dostatočne originálny a skromný, môžete použiť tylu tmavé (tmavo šedá, tmavo modrá tón) vytvoriť osobitný dôraz a upozorňuje na riešenie okien v obývacej izbe.

Obývacia izba v šedých tónoch

Dark Tulle

Originálne riešenie farieb

Riešenie tmavých farieb

Motívy štýlu podkrovia

Vytlačený tyl so vzorom v moderných projektoch je čoraz menej bežný. Faktom je, že nie každá miestnosť je schopná "udržať" veľkú postavu, najmä ak je farebná. Veľký geometrický alebo kvetinový ornament bude vždy venovať pozornosť. Táto možnosť je vhodná pre obývacie izby s panoramatickými oknami a strednou alebo veľkou plochou.

Tulle s obrázkom

Veľký obrázok

Vytlačený priesvitný tyl

Neobvyklé okno pozadia

Vertikálne pruhy na plátne plátna pomáhajú vizuálne zvýšiť výšku stropu v obývacej izbe alebo na chodbe ...

Vertikálne pruhy

Horúce piesky

Vizuálne zvýšiť výšku miestnosti

Dokonca aj vtedy, ak sú pásiky vytvorené perfektne prešitými záhybmi.

Pre obývaciu izbu s pôvodným stropom

Obrovské oblasti

Béžové tylové záhyby

Ideálne vertikálne záhyby

Monumentálny obraz

Tyl a Taffeta

Kombinácia priesvitného tylu s hustejšou textíliou umožňuje vytvoriť nielen rôzne kombinácie, ale tiež slúži ako váhy pre presnejšiu detekciu vertikálnych záhybov na plátnoch.

Kombinácia materiálov

Tyl s váhou

Spôsoby upevnenia

Utierky na očka ako závesy v obývacej izbe nestrácajú svoju popularitu. Pohodlné z hľadiska prevádzky sú kovové alebo plastové krúžky (očka) pripevnené nielen k látke na závesy, ale aj k výrobe záclon z priesvitného závoja. Na to je postačujúce použiť netkanú textíliu alebo akúkoľvek inú hustú textíliu na vytvorenie základne na pripevnenie očiek. Rovnomerne rozložené krúžky pomôžu vytvoriť dokonalé vertikálne záhyby a zabezpečia nerušený pohyb plátna pozdĺž ríms.

Tulle na očkách

Upevnenie na očkách

Snehová biela dizajn

Transparentný tyl a očka

Vytvárajte prízvuk v oblasti otvárania okien, dokonca aj pri neutrálnom svetelnom efekte. Tmavé rímsy sa stanú kontrastným prvkom interiéru, ktorý sa nachádza na svetlom pozadí stien. Nielenže je možné rozlíšiť farebnú škálu dizajnu obývacej izby, ale aj odviesť pozornosť od nežiaducich zón alebo jednotlivých interiérov.

Svetlé záclony, tmavé rímsy

Tmavé rímsy

Veranda dekorácie

Dôraz na rímsy

Návrh obývacej izby - štúdio

Motívy v štýle krajiny

Tyl nielen pre okná

Pomocou priesvitnej tkaniny môžete nielen zdobiť okná v obývacej izbe, ale aj zonovať izbu, ktorá má niekoľko funkčných segmentov. Napríklad v štúdiovej miestnosti môžete priestor obývacej izby oddeliť od jedálne a kuchynského segmentu pomocou závesu závesov. V tomto prípade nie je nutné používať ten istý materiál ako mobilný, priesvitný prepážok, ako pri otváraní okenných otvorov v kombinovanej miestnosti.

Zónovanie priestorov

Obývacia izba za tylom

Oddelenie segmentu pre spánok a odpočinok

Efektívne zónovanie

Ďalším spôsobom, ako aplikovať priesvitný tyl vo vnútri obývacej izby alebo haly, je zavesenie sklených dverí. Prístup na terasu alebo dvorček pohodlné rúška pomocou tyl, a to nielen pre ochranu pred slnkom a zvedavými pohľadmi, môžete nechať závoj ako ochrana proti hmyzu s otvorenými dverami.

Obývacia izba s prístupom na terasu

Tyl pre panoramatické dvere

Obývacia izba s prístupom na dvor

Tyl s žltým odtieňom

Záclony a tyly pre panoramatické okná a dvere

Drapérie okolo obvodu

Snežná biela dekorácia okien

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 8 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map