Išorinė izoliacija

Išorinė izoliacija

Turinys:

 1. Išorinės sienos izoliacijos privalumai
 2. Izoliacinių plokščių medžiagų tipai
 3. Atšilimo metodai
 4. Įstiklinta išorinė šilumos izoliacija
 5. Purškiamas poliuretano putplastis
 6. Šiltas tinkas
 7. Apdailos dangos
 8. Medinio namo šildymas

Apskaičiuojant šilumos nuostolius namuose, buvo nustatyta, kad nuostoliai per sienas, vidutiniškai apie 40% šilumos per stogą - 25%, per langus - 20%, o per ventiliacijos - 15%. Pagal šią paprastą schemą tampa suprantama aukštos kokybės sienų sienų poreikis. Išorinės sienos izoliacijos technologija užtikrina maksimalią apsaugą pastatų nuo šilumos praradimo per sienas, dėl to, kad mano šalto poveikio aplinkai.

Išorinės sienos izoliacijos privalumai

Išorės izoliacijos privalumai yra pastato patalpų ploto apsauga, sienos apsauga nuo aušinimo, rėmų medžiagos sienų eksploatavimo trukmė. Esant išorinei sienelės izoliacijai, guolių sienelių apkrova nedidėja, todėl pagrindas lieka nepakitęs.
Atskiras ir labai svarbus išorinės izoliacijos privalumas yra sienos apsauga nuo užšalimo. Esmė yra ta, kad vidaus izoliacija yra tik šilumos nuostolius nuo namo viduje, bet siena vis dar pakimba esant žemai oro temperatūrai. Tarp vidinės sienelės ir šilumos izoliacinės medžiagos sluoksnio, suformuotas iš garų kondensacijos zonoje, yra sudaromos sąlygos pelėsių, grybelių vystymosi, yra papildomas aušinimas sienos dėl drėgmės.

Vidinė izoliacija, kuri sukaupė drėgmę, dar nėra visiškai išdžiūvusi net vasarą, sukuriant pastovią drėgmės kaupimo zoną, o tai neigiamai veikia sienų tarnavimo laiką. Su išorine izoliacija rasos taškas, t. Y. Garo kondensacijos taškas, perduodamas į šilumą izoliuojančią medžiagą. Izoliuotas už sienos nėra atvėsęs, o šiluma trunka daug ilgiau, jos nuostoliai yra kuo mažesni. Išorinė izoliacija lengvai praranda sukauptą drėgmę, todėl jos šilumos izoliacijos savybės lengvai atkuriamos, sienų eksploatavimo trukmė didėja.
Kitas svarbus išorinės šilumos izoliacijos privalumas yra izoliacinių medžiagų garso izoliacinės savybės. Jei tai nėra taip svarbu privačiame sektoriuje, dideliame mieste yra kokybės vaidina svarbų vaidmenį.

Izoliacinių plokščių medžiagų tipai

Pagrindinės išorinės šilumos izoliacijos plokščių gamybos medžiagos yra mineralinė vata ir putplastis - kasdieniniame gyvenime, vadinamame putplasčiu. Dėl šių medžiagų kokybės reikia skirti ypatingą dėmesį izoliacinių plokščių pasirinkimui.

Mineralinė vata

Mineralinė vata

Jis gavo savo vardą, nes jis susideda iš dirbtinio mineralinio pluošto. Vatas yra padalintas į rūšis, priklausomai nuo žaliavų, iš kurių jis pagamintas, kilmės. Akmens mineralinė vata gaminama iš įvairių uolienų - diabase, kalkakmenio, bazalto, molio, dolomito ir tt Šlako vata gaminama iš aukštakrosnių, atviro krosnių ir kitų šlakų, įskaitant spalvotųjų metalurgijos šlakas.

Mineralinės vatos izoliacija yra pluoštinė struktūra su sintetiniu rišikliu. Mineralinės vatos gaminiai pagaminti iš plokščių ir kilimėlių. Šilumos izoliacinis plokštelių sluoksnis svyruoja nuo 50 iki 100 mm. Kilimėliai naudojami izoliacijos įrengimui didelėse darbo vietose.

Mineralinės vatos pranašumai geros šiluminės izoliacijos savybes ir nedegumą. Jis taip pat yra labai atsparus drėgmei, atsparus pažeidimams - jis nesusidaro drėgmės, vabzdžių, įtakos. Bazalto vata yra atspari kritimui, temperatūros pokyčiams ir garų pralaidumui. Be to, mineralinę vatą galima lengvai įdiegti.

Stiklo vata

Stiklo vata

Ši medžiaga mineralinėms vatoms yra panaši į savybes, bet yra pagaminta iš stiklo gamybos atliekų. Ji padidino temperatūros stabilumą. Kai dirbate su stiklo vata, turite imtis papildomų atsargumo priemonių, būtinai dirbti su pirštinėmis, išvengti medžiagos gabalėlių ant gleivinių ir ypač akių.

1

Putplastis

Polipropilenas

Ši medžiaga susideda iš nedidelių drėgmei atsparių granulių, kurios, veikiamos aukštos temperatūros, sujungiamos viena su kita ląstelinėje struktūroje. Putplasčio polistirolo mėginiuose yra daugybė mikroelementų, iš kurių išplėstinės polistirolo plokštės yra 98% oro. Ši medžiaga yra pigiausia, šiuo metu rinkoje prieinama, ją lengva naudoti. Putplasčio polistirolo plokštės yra nuo 50 iki 100 mm storio. Polipropilenas taip pat patikimas, nes jis yra atsparus vandeniui, todėl pūtimo procesai čia neprasideda.

Išplėstinis polistirolas yra dviejų tipų - ekstruzinis ir išplėstas. Pirmasis pjūvio vaizdas turi seklią uždarą korinio struktūrą. Jis dažniausiai naudojamas uždarų pastatų šiluminei izoliacijai, drėgnų rūsių sienų, garažų, kitų ūkio pastatų izoliacijai. Išplėstinis putų polistirolas turi didesnes rutulines granules. Paprastai polistirenas tapo populiariausiu šilumos izoliatoriumi dėl jo prieinamumo ir paprastumo. Įrengdami šį šilumos izoliatorių, būtina naudoti tinką arba pamušalą, atviroje formoje jo negalima naudoti.

Išorės izoliacijos metodai

Yra du pagrindiniai lauko šilumos izoliacijos įrengimo tipai:

 1. sujungta šilumos izoliacija;
 2. šarnyrinė vėdinama konstrukcija.

Mūsų platumose pirmasis metodas tapo labai populiarus, daugiausia dėl to, kad šarnyrinė šilumine izoliacija yra sudėtingesnė technologiniu požiūriu, brangesnė materialiniu požiūriu ir reikalinga ekspertų konsultacija. Tos pačios sukomplektuotos šilumos izoliacijos montavimas yra daug lengvesnis, sezoniškumas yra ribojamas tik tokį darbą galima atlikti ne žemesnėje kaip +5 ° C aplinkos temperatūroje.

Patvariausia išorinė šilumos izoliacija yra pats pragmatiškas variantas

Mišrios šilumos izoliacijos pasirinkimas yra labai populiarus Europos šalyse ir pradeda palaipsniui tapti plačiau paplitęs mūsų šalyje. Šis metodas leidžia sumažinti šilumos nuostolius per pastato sienas 80 proc. Pradinio lygio, o tai žymiai sumažina energijos sąnaudas.

Šios sistemos principas yra monolitinės daugiasluoksnės struktūros montavimas, kuris tampa ekranu, palyginti su išorine aplinka. Be to, kad apsaugotų nuo šilumos nuostolių, šiuose projektuose neįtraukiami vadinamieji šaltojo tilteliai izoliuojančiose konstrukcijose, nepadidina pagrindo apkrovos, neužtikrina patikimumo.

Pastatų bet kokio tipo konstrukcijoje naudokite sujungtą šilumos izoliacijos sistemą - blokinius, plytų, plokščių, rėmo monolitinius. Optimaliam šilumos izoliacijos struktūros veikimui turi būti laikomasi procesų technologijos reikalavimų ir pačių medžiagų kokybės.

Sujungtos šilumos izoliacijos įrengimo procesas

Mišrios šilumos izoliacijos sistema sumontuota keliuose sluoksniuose:

 1. izoliacija - šilumos izoliacinė medžiaga plokštelės forma;
 2. sutvirtinimas - tinklelis, atsparus šarmų poveikiui ir padengtas klijų kompozicija mineraliniu pagrindu;
 3. apsauginis ir dekoratyvinis sluoksnis - tinkas ir gruntas.

Kiekvienas iš šių sluoksnių turi savo specifinę funkciją. Įrengimo izoliacinių panelių prasme suprantama sustiprintam sluoksnį įgalina gipso ir šilumos izoliavimo plokštės sukibimas, gruntas apsaugoti medžiagos sąlyčio su aplinkos, ir tinkamai atlieka estetinę funkciją.

Prieš montuodami izoliaciją, siena turi būti tinkamai paruošta. Paruošimas apima purvo ir dulkių valymą, seną tinką, nelygumų pašalinimą, kad šildytuvas būtų kuo artimesnis paviršiui. Remiantis paruoštu pagrindu, tai yra, izoliuotos sienos paviršius, polimerinis cemento klijai. Klijai turėtų būti pasirinkti nuo šalčiui atsparių, su dideliu lipnumu, atsižvelgiant į skirtingų tipų plokštes. Klijų sukibimo koeficientas su betonine siena turi būti ne mažesnis kaip 1,0 MPa.

Lakštų tvirtinimas iš putų polistirolo

Ant klijų prijungiamas šildytuvas, pritvirtintas su kaiščiais. Jei manote šios srities ekspertai, šilumos izoliacijos sistemose nėra smulkmenų. Kaiščiai turi būti tokie patikimi, kad atitiktų šilumos izoliacijos sistemos apkrovą ir vėjo stiprumą. Sraigtiniai kaiščiai turi 2 tipus: su įprastine tarpine, ilgis 50 mm, o pailga zona, 90 mm ilgio. Gelžbetonai su įprastine tarpine naudojami betono ir plytų sienoms izoliacijos pataisymui. Variantai su pailga spazerio zona labiau tinka sienoms iš tuščiavidurių plytų ir lengvojo betono. Parenkami žarneliai, kurių skersmuo ne mažesnis kaip 60 mm.

Izoliacinės plokštės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, nuo kurių priklausys pats montavimo procesas. Plokščių gamybai naudojamos mineralinės vatos, stiklo vatos, putplasčio polistirolo. Pastaroji medžiaga turi tokią nepalankią konstrukcijos savybę, kaip degumą, tačiau pastaruoju metu atsirado nesudegusių putplasčio polistirolo rūšių. Verta atkreipti dėmesį, renkantis medžiagas.

Po klijavimo ant sienos plokštės pradeda būti sureguliuotos. Klijai naudojami pakankamu kiekiu, kad būtų užpildyti visi pažeidimai. Iš izoliacijos plokštė reikia paspausti sandariai prie sienos, šiuo atveju, nes jis yra spaudžiamas dalis klijų ir gauna pagal gretimų plokščių, tokiu būdu stiprinant siūles. Tarpai tarp plokščių gali būti pašalintos naudojant putas. Pvz., Didesniame angų matmenyse yra įdėta putplasčio juosta. Tada plokštės tvirtinamos kampais. Spyglių galvutės ir visos jungtys tarp plokščių turėtų būti padengtos mastika.

Armuojantis sluoksnis yra įdedamas į kitą procesą. Tiesą sakant, tai stiklo pluošto tinklelis, kartais metalinis. Plokštėms naudojama klijuota kompozicija, iš anksto paruošti tinkleliai yra įklijuojami į klijus, prispaudžiami prie plokščių, tada priveržiama. Jie bando ištaisyti tinklo elementus, kurie sutampa dėl patikimumo. Po to, kai klijai džiūsta, valomi, išlyginti ir dekoratyvinis sluoksnis. Dažniausiai tai yra dekoratyvinis tinkas, ant kurio visa yra dažyta. Dažai yra atsparūs atmosferos poveikiui.

Išorinių sienų šildymas purškiant poliuretano putplasčiu

Sienų šiltinimas poliuretano puta - tai iki šiol viena iš šiuolaikinių būdų sprendžiant šilumos taupymo klausimą. Poliuretano putplas turi daug privalumų, palyginti su kitomis medžiagomis šilumos izoliacijai. Ši medžiaga paruošta prieš purškiant izoliuotą sieną.

Šios medžiagos privalumai:

 • didelis sukibimas su paviršiumi bet kurioje jo konfigūracijoje;
 • darbo metu nėra siūlių - tai sutaupo daug laiko, gerina izoliacijos kokybę, stiprina sieną;
 • mažas šiluminis laidumas - 5 cm storio poliuretano putplasčio sluoksnis yra panašus gebėjime išlaikyti šilumą 8 cm putplasčio polistireno sluoksnyje arba 15 cm mineralinės vatos sluoksnyje;
 • nedidelis medžiagos kiekis galutinai pritaikytoje formoje - tai nesukuria papildomos apkrovos pamatai;
 • suspaudimo ir tempimo medžiagos stiprumas;
 • nereikia garų barjero sluoksnio - medžiaga yra tokia griežta jos konstrukcijoje, kad ji paima pačios garų barjero funkcijas;
 • vėjui atsparios savybės;
 • maža drėgmės absorbcija - medžiaga praktiškai nesugeria net drėgname ore;
 • ne toksiškumas;
 • geros garso izoliacijos charakteristikos.

PPU ir jo taikymas

Purškimo poliuretano putų - šilumos izoliacijos dangos sluoksnį ant polimero su bet kuriuo reljefo paviršiaus, po to kietinimą. Specialiame įrenginyje, du polimerai yra mišrūs - poliizocianato ir poliolio Yra plakti su anglies dioksido, o šildymo į dideliais kiekiais, ir gautas mišinys buvo tiekiamos į purkštuvo į mikserį. Naudojant purkštuvą, mišinys purškiamas ant darbinių paviršių esant slėgiui. Išpylimui yra atliekamas tam tikrų formulių, po to, kai Kietėjant yra pašalinama ir naudojama pagal tikslais.

Sienų šildymo procesas

Sienų izoliacija iš išorės iš poliuretano putų atliekama keliais etapais: sienų paruošimas, poliuretano putplasčio naudojimas, armatūrinio įstiklinimo taikymas, galutinė apdaila.

Sienų paruošimas reiškia valyti juos iš senų dangų, tinko, dulkių, visko, kas gali sumažinti medžiagos lipnumą ant sienos. Išvalytas paviršius purškiamas poliuretano putomis, todėl jo taikymo storis gali būti sureguliuotas, taip išlyginant ertmes ir iškyšas.

Tada ant šilumos izoliacinio sluoksnio paviršiaus pritvirtinamas sutvirtinantis įtvaras, todėl naudojama gerai matuota stiklo pluošto tinklelis. Armatūrinio sluoksnio storis turi būti ne mažesnis kaip 60 mm. Tada galite uždėti apdailos medžiagas - demblius, pamušalus, plokštes, dažus.

Prieš purškiant reikia pamąstyti apie visus aplinkinių paviršių apsaugą nuo nereikalingo medžiagos panaudojimo, nes poliuretano putplastis yra labai sunkiai išvalytas, net esant stipriiems tirpikliams.

Šiltas tinkas išorinei fasado izoliacijai

Šiltas tinkas yra mišinys, pagamintas iš cemento, kuriame yra užpildas. Kaip paskutinis gali veikti vermikulitas - lengvas mineralinis užpildas, elementai iš polistirolo, taip pat pjuvenos. Šiltas tinkas su pjuvenomis kompozicijoje netinka fasadams ir naudojamas tik vidaus apdailai. Fasadų apdailos sudėtyje yra kaip užpildų putų polistirolas, pemzos milteliai, keramzitas.

Renkantis šildytuvas atsižvelgti į kai kurių savo savybių: šilumos laidumas, kuris turi būti mažas taupyti šilumą, hidrofobiškumo kliūtis patekimo drėgmės garų pralaidumas - iki medžiaga pralaidi sluoksnio vandens garų ir jos kondensacijos nuo vyksta. Iš porėtos medžiagos buvimas padės sušilti tinkas išlaikyti galimybę "kvėpuoti", perduoti drėgmę ir orą.

Šiltame tinklelyje sumontuotos visos reikiamos savybės. Jis nesikaupia drėgmė, ilgaamžiškumą, atsparumą ugniai, ekologiškai saugus. Kaip šildytuvas gali būti naudojamas fasadų, įskaitant dekoratyvinių elementų, kuriuos norite išsaugoti, šiltinimui šlaituose, užpildykite sąnarių ir įtrūkimų, mūrinis.

Šilto tinko naudojimas

Šiltas tinkas yra taikomas greitai ir nereikalauja vielos tinklelio, naudojimą (nors kai kuriuos metodus, ji yra naudojama didesnio stiprumo izoliacija), nereikalauja derinimą sienų, nes jis yra plastiko pakankamai tekstūros ir suderinimas gali būti atliekamas tiesiogiai pati medžiaga. Šiltas gipso klijai visų medžiagų, pastatų, biologiškai atsparios, pralaidi garams.

Tokio gipso naudojimo technika nesiskiria nuo įprastos tinkavimo technologijos. Siekiant didesnio lygumo, siena gali būti toliau šlifuota su šlifavimo tinkleliu arba tinku.

Kada galiu naudoti šiltą tinką?

Jei atkreipti dėmesį į polistireninio putplasčio, kuris turi daug teigiamų savybių ir taip pat lengva naudotis daug, jums reikia žinoti, kad šilumos izoliacija sistema naudojant polistireno draudžiama taikyti tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, pastatų izoliacija padidėjusi priešgaisrinės saugos reikalavimus - ligoninių, mokyklų, vaikų darželių, automobilių plovykla ir tt Mes išplėsta polistireno mažą vandens garų pralaidumas, pagal kurią kambario bus kaupti drėgmę. Tam tikrais tikslais tai gali būti pliusas.

Priešingai nei ši medžiaga, šiltas tinkas yra netoksiškas, nedegus, turi didelį garų pralaidumą. Jis gali būti naudojamas pastatų medicinos įstaigose, viešųjų pastatų, vaikų profilio. Tai tinka sudėtingiems fasadams, per jį nelygumų paviršių kontūrai neatrodo, kaip per styrofoaminį sluoksnį. Šiltas tinkas gali izoliuoti ir suteikti kambariui estetinę ir gražią išvaizdą.

Šiltas tinkas yra daugiafunkcis, tinka ne tik sienų izoliacijai, bet ir grindų plovimui, siūlių sandarinimui, užtvankoms, įtrūkimams. Jis gali būti naudojamas plokščių stogų stogo plokščių užpildymui. Jis taip pat gali būti pilamas grindis, ruošiant juos grindų sutapimui ir šilumos izoliacijai.

Šio metodo trūkumai

Šilto tinko trūkumai yra tai, kad jis negali būti apdailos sluoksnis, ant jo turi būti naudojamas gruntas ir dažai. Tai negali būti dezinfekuojanti medžiaga, todėl prieš ją taikant reikia pasiekti paviršiaus sausumą. Garso izoliacija po jos taikymo taip pat yra nereikšminga.

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad šiltas tinkas yra daug didesnis, lyginant su tuo pačiu polistirenu arba mineraline vata, ir šis rodiklis yra 5-10 kartų didesnis. Todėl šilumos izoliacija šiuo metodu reikalauja tvirto pamato, galinčio atlaikyti tokią apkrovą. Be to, šio tipo tinko šilumos laidumo koeficientas yra 1,5-2 kartus didesnis nei kitų medžiagų, todėl šilumos izoliacinis sluoksnis turėtų būti 1,5-2 kartus storesnis. Kadangi jis gali būti padengtas ne didesnio kaip 50 mm sluoksniu, būtina šilumą išsaugoti tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Bet kuriuo atveju, kiekvienoje konkrečioje situacijoje sprendimas gali būti priimtas atskirai. Privalumai ir trūkumai yra labai santykinis dalykas. Ir šiluma namuose yra amžina sąvoka.

Baigia išorės sienų izoliaciją

Kai sienos šildomos, nėra smulkmenų - taip sako specialistai, dirbantys šioje srityje. Gipso, armatūros tinklelis, kaiščiai, dažai - visi šie dalykai, kuriuos reikia atkreipti dėmesį į tą patį kaip ir pagrindines fasado izoliacijos medžiagas.

Stiprinanti tinklelį

Kaip pagrindą armatūriniam sluoksniui dažniausiai naudojama stiklinė tinklelis, ląstelių dydis yra 5x5 mm ir sveria nuo 1500 iki 200 g / m2. Tinklelį reikėtų apdoroti specialia kompozicija, atspari šarmams. Pasibaigus pastato, kur šilumos izoliacinis sluoksnis yra šalia architektūrinių detalių kampuose - karnizai, parapetai, - Čia ekspertai pataria nesutvirtinti stiklo ir metalo tinklelis su didesniu standumu. Tai daroma siekiant sustiprinti visą izoliacinę struktūrą.

Reikia atsakingai kreiptis į pasirinktų klijų kompozicijų kokybę. Gamintojas rekomenduoja tam tikro prekės ženklo klijavimą, kompoziciją, kuri geriausiai užtikrins šių ar kitų medžiagų tvirtinimą. Bandant pakeisti pigesnes galimybes kartais gali kainuoti per daug - net iki fasado pakeitimo.

Tinkas

Tinkavimo reikalavimai yra labai griežti, nes tai yra medžiaga, kuri veikia visas aplinkos sąlygas - temperatūros svyravimus, drėgmę, cheminių junginių poveikį ore. Išorinis sluoksnis turi būti atsparus visoms įtakų rūšims ir būti garams pralaidus, išlaikyti drėgmę izoliacijos storyje.

Plonasluoksniai dekoratyviniai tinkai ir fasadiniai dažai padalinami į 4 grupes:

 • polimeras-cementas;
 • silikatas;
 • akrilas;
 • silikonas.

Polimerinių cemento tinkas turi didelį garų pralaidumą, tai yra vadinamieji "kvėpuojantys" variantai. Jie yra nedegūs, klijai mineralinėms bazėms, sukibimo koeficientas mažiausiai 1,0 Mpa, atsparus šalčiui. Jie naudojami izoliuoti polistirenu ir mineraline vata. Naudojant jie yra ekonomiški.

Akriliniai tinko sluoksniai dėl sintetinės pagrindo yra gana elastingi ir atsparūs deformacijai. Jie naudojami izoliuoti iš polistirolo. Jie yra atsparūs didelės drėgmės lygiui, labai silpnai absorbuoja drėgmę net nuolatinių kritulių sąlygomis. Pagaminta daugelyje spalvų, po išleidimo iš karto paruošta naudoti.

Silikatiniai tinkai taip pat atsparūs deformacijai, turi didelį garų pralaidumą, turi daug spalvų. Silikono tinkas atsparus kritulių susidarymui, hidrofobinis. Iš jų apdoroti paviršiai yra šiek tiek užteršti. Ši kokybė gali būti naudojama dekoruojant namus dideliuose pramoniniuose miestuose.

Be kompozicijos, dekoratyviniai tinkai turi skirtingą tekstūrą. Konstrukcija priklauso nuo grunto dydžio tinko. Pavyzdžiui, sąskaitos faktūros "žievė" granulių dydis 2-3,5 mm, todėl paviršius primena medžio žievę. Mozaikinis tinkas yra 0,8-2 mm dydžio. Šių tinko užpildas yra spalvotas kvarco smelis arba smulkūs akmenukai. Kai toks tinkas sukietėja, jis primena stiklo paviršių.

Apdailos darbai turėtų būti atliekami ne žemesnėje nei +5 C temperatūroje, o per 24 valandas temperatūra neturėtų būti mažesnė už 0 ° C. Draudžiama naudoti tinką stipraus vėjo, po atvira saule, lietaus metu, nes tinkas reikalauja tam tikrų džiovinimo sąlygų, kad jis tęstų ilgiau.

Fasadinių dažų reikalavimai yra panašūs į tinkavimo trukmės reikalavimus, esant aukštai ir žemai temperatūrai, drėgmei, saulės spinduliams ir pan. Emalių, kurių sudėtyje yra silikoninių dervų, tarnavimo laikas yra apie 30 metų, poliurea - daugiau nei 50 metų. Tinkamo dažo parinkimas yra teisingas, galite daug kas sutaupyti periodiškai iš naujo dažyti.

Išorinė medinių namų šilumine izoliacija

Medis laikomas ekologiškesniu pastatų namuose naudojama medžiaga, nors dabar iš esmės tokią konstrukciją galima rasti tik privačiame sektoriuje. Medinės konstrukcijos išorinei izoliacijai naudojama šilumos izoliacija su apsauginėmis ir ventiliacinėmis savybėmis, o ventiliacijai - tarp išorinės odos ir šildytuvo.

Šilumos izoliacijos įrengimo procesas

Medinės pastato šilumos izoliaciją sudaro šie elementai:

 1.       medinė guolių konstrukcija;
 2.       vidinis pamušalas;
 3.       garų barjero sluoksnis;
 4.       šildytuvo sluoksnis;
 5.      vėjo apsauga;
 6.       orlaivio ventiliacija;
 7.       išorinis pamušalas

Prieš pradedant dirbti su šilumos izoliacija namuose, būtina sienų paviršių apdoroti antiseptiniu ir antipirenu, preparatu, kuris apsaugo nuo uždegimo. Esamus plyšius reikia uždaryti, pakuotę ar putplastis. Tada ant sienos tvirtinamas dėklas.

Ant dėžės reikia medinių sijų, kurios iš anksto įmirkytos antiseptiku, kad būtų išvengta skilimo. Sijų storis - 50 mm, jų plotis turi viršyti lininės izoliacinės medžiagos storį. Pavyzdžiui, jei šilumos izoliacinės medžiagos storis yra 80 mm, sijų storis turi būti ne mažesnis kaip 100 mm, kad būtų užtikrintas oro tarpas. Atstumas tarp juostų yra pagamintas pagal pasirinktos izoliacijos dydį, tai yra plokštės plotis. Izoliacinės plokštės yra pritvirtintos tarp sijų angos, tada prie tvirtinimo sienos pritvirtintos inkarai.

Garo izoliacija

Prieš klojant izoliaciją įrengiamas garų barjerinis sluoksnis. Garų barjero medžiagos parenkamos pagal konstrukcijos tipą ir montavimo būdą. Išorinės garų barjero medžiagos yra tokios formos:

 1. aliuminio folija su polietileno sluoksniu;
 2. polietileno sustiprintos tinklelis, padengtas plėvele;
 3. kraftpopieris su polimero danga;
 4. kraftpopieris su aliuminio folija;
 5. polimerinis audinys su dvipusiu laminatu.

Garų barjerą galima sumontuoti vertikaliai ir horizontaliai šilumos izoliacijos struktūros viduje. Montavimas atliekamas su cinkuotais nagais arba stapleriu. Paraburberio sluoksnio siūlės turi būti visiškai uždaromos, plėvelė turi būti sveika, kitaip leisdamas judėti vandens garus, konstrukcijos viduje bus sukaupta drėgmė. Sūriai tarp garų barjerų gabalėlių sandarinami specialiomis juostomis, kurių pagrindas yra butilo guma. Be to, medžiagos juostos gali būti perpildytos.

Kitas proceso metu yra sumontuotos izoliacinės plokštės, polistirenas arba mineralinė vata, kryptimi nuo apačios į viršų, šildytuvas pritvirtintas su giliu. Izoliacija yra montuojama hidroizoliacija - speciali membrana, kuri pritvirtinama naudojant konstrukcinį skloterių. Tai gali būti medžiagos, tokios kaip: kombinuotas polimeras, kraftpopieris, padengtas aliuminiu, kraftpopieris su impregnavimu, trišakis polipropilenas. Būtina stebėti medžiagos priekinės ir galinės pusės vietą, kitaip vietoj izoliacijos jis pasidaro pernešus drėgmę, dėl ko bus slopinamas.

Paskutinis etapas - 50 x 50 mm juostos fiksavimas, naudojant nagus ir paviršių. Galite apdailos pamušalu, plastikine dailylente, fasadine plokšteles pasirinkti. Tarp hidroizoliacinio sluoksnio ir apdailos lieka privalomas 2-4 cm atstumas.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 62 = 64

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map