Kaip auginti savo gyvenamą paviljoną

Kaip žinote, viskas nauja yra gerai pamiršta senoji. Taigi dabar mes kalbame apie novitimą, kuris kažkada buvo labai madingas bajorų seniūnijose, apie gyvą paviljoną.

Šios sodo architektūros rūšys reikalauja ne mažų jėgų ir didelės kantrybės. Galutinis rezultatas bus matyti ne vieną kartą, tačiau pasiekė savo tikslą sodininkas bus teisingai atlyginta. Pirmieji rezultatai bus matyti palankiausiomis sąlygomis, po 4 metų darbo, bet net jei gamtoje, oras ir aplinkybės atsisukti prieš prieš užsispyręs sodo darbuotojas galės išdidžiai parodyti savo darbus ne vėliau kaip 8 metus po darbų pradžios.

Taigi, pradėti dirbti su gyvenimo paviljono statyba yra su jų norų apibrėžimu. Būtina pasirinkti, kurie medžiai formos pavėsinę nuo jų kamienų ir šakų. Konkrečių augalų pasirinkimas priklauso nuo auginamo lapelio dydžio.

Sąlygiškai yra toks padalijimas:
 1. aukštas
 2. vidutinio aukščio.
 3. žemas

Galite naudoti bet kokius krūmus ir nykštukų medžius, todėl labai svarbu, kad jie nebūtų labai aukšti. Sėjinukai turi būti imami apie 1 m aukščio, be šoninių šoninių šakų. Ateityje bus lengviau dirbti formuojant karūną tinkamu būdu.

Tada jums reikia pasirinkti sodinimo vietą. Geriausias variantas būtų atvira erdvė, visiškai apšviesta saule. Na, jei dirva pasirinktoje vietoje buvo derlinga, ir požeminio vandens stalas bent 1,5 metro gylyje.

Pasirinkę vietą, turėtumėte pažymėti būsimos struktūros padėtį, nurodydami medžių sodinimo vietas su vinys ir sujungdami juos su virvelėmis.

Pergalės statyba (pamatas, palaikantis būsimos pavėsinės formą) yra kitas ir labai svarbus etapas. Daugeliu atvejų tai daro įtaką tolesnio darbo sėkmei. Sukūrus pavėsinę, sistemą reikės išmontuoti, tai bus darbo užbaigimas. Ateityje, pavėsinė reikės tik atsargiai.

Metalinės dalys turi būti padengtos gruntu ir mediena, apdorota priešgrybeliniu junginiu. Reikalaujama rėmo pavėsinės medžiagoms:

 1. kvadratinė sija 100 mm;
 2. metalo kampai, kurių kiekvienas yra 1,2 metro;
 3. baro sekcija 50 mm;
 4. savisriegiai sraigtai.

Rėmo surinkimo tvarka yra paprasta, tačiau ji reikalauja tikslumo.

Gyvenkite pavėsine savo rankomis: žingsnis po žingsnio instrukcija

 1. Kampai įmaišomi į žemę vietose, skirtose pagrindinėms atramoms montuoti 1 m gylyje, poromis, kad būtų laikoma medinė atrama. Išmontuojant rėmą, kampai yra daug lengviau išlipti iš žemės, nei iškasti betonines grindjuostes, kurios dažniausiai nustatomos skirtingais rėmais.
 2. Tai reikalauja griežtai vertikalaus stulpų įrengimo, kitaip pavėsinė "išeikės" vėliau. Vertikaliai sumontuoti poliai sujungiami sijomis, horizontaliai, tvirtinami nuo žemės iki 40 cm, taigi kas 40 cm iki pageidaujamo aukščio.
 3. Medžiai turėtų būti sodinami vienu metu, viduryje atstumo tarp įrašų, tiksliai palei liniją, jungiančią stulpelius. Visi medžiai, iškart po sodinimo, reikia vandens (ne mažiau kaip 10 litrų vandens vienam sodiniui). Būtinai vanduo 1 kartą per savaitę, kol pasirodys nauji lapai, o paskui kas savaitę. Antrus metus bus galima gerti tik labai sausu oru, nes medžiai jau turės pakankamai išvystytą šaknų sistemą, kad jie galėtų aprūpinti požeminiu vandeniu.
 4. Norėdami pradėti medžių vainiko formavimąsi, būtina apjuosti jų viršūnes maždaug 70-90 cm, aktyviai vystyti šoninius šakas.
 5. Medžio pavasaryje bus skiriamos naujos filialai, iš kurių kai kurie prisiims aukščiausią vaidmenį. Ši tema turi būti pridėtas prie Pergola, kad jis yra prašoma primygtinai viršų ir du šoninių šakų dešinę ir į kairę, turi būti pridedamas prie pirmųjų horizontali juosta pavėsinės. Likusioms šakoms gali būti leidžiama augti, kiek to pageidauja.
 6. Rudenį viršutinę dalį reikia iškirpti dar kartą, paliekant 10-15 cm virš antrojo skersinio lygmens.
 7. Antrus metus, medžiai vėl bus leidžiami nauja viršūnė praėjusių metų karūną, vėl jį reikia nustatyti vertikaliai, kaip ir paskutinį kartą. Visos kitos šviežios ūgliai, supjaustyti 15-20 centimetrų ilgiu, ir dar dvi šoninės šakos tvirtinamos, bet prie antrojo rėmo skersinio rėmo.
 8. Rudenį sutraukite viršuje iki 15-20 cm virš rėmo trečiojo skersinio.
 9. Šių šakų genėjimo ir tvirtinimo tvarka turi būti kartojama kasmet, kol medžiai augs iki pageidaujamo aukščio. Laikui bėgant, šoniniai filialai pradės sąveikauti, pavaizduotą pavėsinės formą.
 10. Pavasarį reikia nupjauti šakeles, kurios yra iš antrosios eilės šakų. Taip pat būtina pašalinti džiovintus ir sergančius šakos. Praėjus keleriems metams, lagaminai tampa kietūs, o šakos bus susipynę, nepriklausomai paremdami formą. Atraminę konstrukciją galima išmontuoti. Norint užtikrinti didesnį gyvenamojo pavėsinės saugumą, geriau nupjauti rėmo pagrindą ir ištraukti jį iš dalių susimaišymo.

Paimkime dar vieną variantą iš gyvo pavėsio iš vynuogių ant nuotraukos

Užbaigta pavėsinė reikalauja nuolatinės priežiūros. Kasmet reikia iškirsti jauną augimą, aš ir toliau formuoju vainikus, nuimkite džiovintus šakelius ir tvarkykite paviljoną nuo kenkėjų.

1
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

73 − = 68

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map