Putplastis betonas savo rankomis

Daugelis būsimų namų savininkų yra susirūpinę dėl lėšų išsaugojimo. Putplasčio blokai yra labai populiarūs dėl paprastų statybos darbų ir jų savybių. Parengtų blokų kaina yra didelė, tačiau, jei norite, galite jas patys padaryti. Tada, be taupymo, galite gauti šiltą ugniai atsparų namą. Putplastis betonas yra akytasis betonas, kuriame gamybos proceso metu susidarė poringa struktūra su putojančiu agentu. Daugybė tolygiai išdėstytų porų lengviau. Paprastai blokų matmenys yra 60 cm * 60 cm * 25 cm ir sveria 18 kg. Didelis namų ūkio gamybos privalumas yra bet kokio dydžio blokų gamyba.

Putplasčio betono gamyba savo rankomis: gamybos technologija

Yra trys pagrindiniai gamybos etapai:

 1. mišinio paruošimas (cementas ir smėlis);
 2. putų tirpalo paruošimas;
 3. putų betono gamyba.
Putų betono gamybos medžiagos ir pritaikymas:
 1. betono maišyklė;
 2. liejimo betonas;
 3. putų generatorius;
 4. smėlis;
 5. cementas;
 6. kietiklis;
 7. putojantis agentas;
 8. Prielaida, kurioje bus atliekamas paruoštų blokų džiovinimas.

Medžiagos kokybė priklauso nuo sudedamųjų dalių kiekio tirpale santykio. Tankis yra nuo 0,2 iki 1,5 t / m3. Vidutinis tankis santykiu cemento ir smėlio 1: 1. 1 kg. cementui reikia 3-4 g putojimo medžiagos.

Putų betono gamybos etapai

Putplasčio betono mišinio paruošimas. Mišinys pagamintas iš smėlio ir cemento, kaip ir įprastam betonui. Geriau naudoti cemento klases M400 arba M500 portlandcementis. Smelis yra gerai, be jokių molio mišinių, trukdančių kokybiškam medžiagų jungimui. Smėlio dydžio modulis yra iki dviejų vienetų. Vanduo gali būti naudojamas čiaupas, be rūgščių ir druskos priemaišų. Paruošimas putojančio agento gamybai. Paruoštuose cemento-smėlio mišiniuose lėtai reikia įdėti putplasčio medžiagą. Geriausia naudoti "Arekom-4" sintetiniu pagrindu. Savo gamyboje naudojamo putų agento sudėtis apima:

 • natrio hidroksidas 150 g;
 • kanifolija 1 kg;
 • klijų stalius 60 gr.

Viskas gerai sumaišomi, sumaišomi, pašildomi, o po to sumaišomi iki homogeniško. Toks putojimo agento gamybos procesas gali būti naudojamas tik naudojant putų generatorių. Sumaišant anksčiau gaunamą mišinį su vandeniu, gaunamas putojančio agento darbo tirpalas. Sumaišant du mišinius, gaunamas paruoštas putų betono tirpalas.

Blokų gamyba iš putų betono rankomis

Rekomendacijos putų betono gamybai:
 1. Betono maišyklių naudojimas pramoninėje gamyboje.
 2. Blokų formos gali būti pagamintos iš faneros, griežtai laikantis geometrinių matmenų, kad būtų išvengta klaidų.
 3. Betono maišytuvas pripildomas aukštos kokybės cementu, 1-3 laipsnio upių smėlis, kruopščiai sumaišomas, vanduo ir putos palaipsniui pridedamos. Mišinys gerai sumaišomas, galite pridėti kietiklio. Po 1-2 minučių tirpalas paruoštas.
 4. Tirpalas išpilamas į anksčiau suteptas formas. Galite suvynioti faneros formą polietilenu. Džiūvimo temperatūra yra 50-60 laipsnių. Džiovinimas maždaug dvi dienas. Po džiovinimo formos išleidžiamos ir užpildomos nauju tirpalu.
 5. Blokai statomi ant padėklų ir atvyksta į statybvietę.
 6. Betono skiedinys gali būti naudojamas blokų gamybai arba monolitinei konstrukcijai, šiuo atveju į klojinį pilamas betonas.
 7. Kietėjimui paspartinti galima naudoti įvairius greitintuvus. Populiariausias yra kalcio chloridas, kuris įlašinamas 1-2% viso mišinio kiekio tirpalu.

Įpylimas į formas

Norėdami gauti blokus, betonas įpilamas į pelėsį arba kasetę. Norint lengvai išleisti pelėsį iš bloko, tepamas ne aliejumi, bet specialiomis medžiagomis be aliejaus. Yra dvi technologijos blokų gamybai: liejimas ir pjaustymas. Pirmuoju metodu betono mišinys supilamas į metalo formą, kuri yra bloko įrankis. Esant tokiai būklei, ji išdžiovinama, įgydama reikiamą stiprumą, o gatavas produktas išgaunamas iš formos. Kasetės aukštis paprastai yra 60 cm. Šios technologijos trūkumai gali būti:

 • nukrypimas nuo geometrinių matmenų. Taip yra dėl plonos metalo deformacijos, iš kurio gaminamos liejimo formos. Padidėjus metalo storiui, pagerėja blokų kokybė;
 • jei jums reikia įvairių dydžių, jums reikia papildomos įrangos, kuri padidins blokų gamybos išlaidas;
 • viename bloko gale gali atsirasti "kumpis";
 • Kai kasetė pašalinama dėl nepakankamo putų betono stiprumo, blokai gali būti pažeisti. Įrenginys gali būti sugadintas dėl prastos kasetės tepimo.

Orumas - nebūtina įsigyti brangios įrangos.

Pjovimo technologija

 1. pilamas didelis pelėsis;
 2. pjovimas iki pageidaujamo dydžio.
Privalumai:
 • visi norimos geometrijos matmenys;
 • nėra smulkių ir netolygių kampų ir kraštų, kurie padeda sumažinti sienų apdailos išlaidas;
 • geras sukibimas ir blokų išvaizda;
 • trūksta "gorbushes" bloko gale, jis yra iškirpti.

Trūkumas: Norint gauti aukštą kokybę, reikia nepraleisti momento, kad būtų galima optimaliai pjauti. Kai stiprumas padidėja, pjovimo stygas gali pasislinkti, nepakankamas stiprumas liks blokui.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

10 + = 12

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map