Venkovský dům v eklektickém stylu – směs stylů a epoch

Použití vzácnosti ve vnitřním stylu eklektiky

Co by člověk, který má rád současně jednoduchost venkovského stylu, elegance a luxus baroka a renesance, funkčnost minimalismu a art deco, jak kombinovat všechny tyto vlastnosti do harmonického celku a je to možné?

Ano. A to se stalo možné v devadesátých letech 19. století, když přední evropští designéři položili podobnou otázku. Jejich nápad byl jen proto, aby se snaží kombinovat prvky již existujících klasických stylů, vyrobených z této směsi je ve světě designu něco nového. Jako výsledek těchto průzkumů, nový styl - eklektický, což v překladu z řeckých znamená „volit, vybrat“.

Na počátku dvacátého století byl vážně zatlačen takovými styly, jako je secese, Art Deco, zastíněná jeho novinkou a extravagancí. Ale skutečné umění nemůže být zastíněno. To se také stalo s eklektickým stylem. Na začátku 21. století, při zachování základního pojetí (absorbování všech nejlepších z jiných, již moderních, stylů), se eklektizmus opět rozpadl do skupiny vůdců. Odborníci tuto skutečnost vysvětlují skutečností, že mezi lidmi je velmi málo přívrženců nějakého konkrétního stylu.

Abychom pochopili tento jev, seznámíme se s hlavními fázemi návrhu a vlastností specifických pro eklektický styl.

Pro harmonickou konstrukci interiéru ve stylu eklektičnosti si člověk zvolí styl, který bude základem všeho, co se v místnosti děje. Hlavní barva je základní styl. Je žádoucí, aby byla bílá, béžová nebo šedá.

Nejlepší pro tuto roli budou minimalistické, skandinávské nebo moderní klasické styly.

Musí existovat další barvy ve formě jasných akcentů. Může to být nábytek, textil, dekorace. V tomto případě není nutné dodržovat některá pravidla, s výjimkou jedné věci - eklektismus nepředpokládá zbytečné rozlišování barev. Odborníci doporučují používat maximálně tři barvy.

Nyní si musíte vybrat styly, jejichž prvky byste rádi viděli v interiéru zdobené místnosti. V tomto případě byste neměli kombinovat více než tři styly, takže váš pokoj nevypadá jako normální sklad.

Zajímavostí je přítomnost stylu v interiérových prvků, které budou nepochybně přilákat spolu s ním, po celou dobu se pozornost vašich hostů. To může být cokoliv: a vycpané zvíře nebo hlava, zrcadlo v nečekané, nicméně, dobrá lokalita, reliéfy slavných lidí v životní velikosti panelů na téma, jak se zdá, neodpovídá stavu místnosti, atd. Stručně řečeno, všechno, co vás může překvapit, by mělo mít místo ve vašem pokoji.

1

Nábytek s ohledem na dveře by měl být umístěn s ohledem na jeho rozměry: masivní nábytek - vzadu, nábytek menších rozměrů - na popředí. Toto uspořádání dává určitou hloubku prostorového prostoru.

Styly zvolené pro eklektiku by měly být příbuzné. Toto spojení může být barva, tvar, příslušenství. Je důležité, aby v jednom stylu existoval prvek jiného stylu.

Mohou to být židle z různých stylů, kolem stolu, polštáře pohovky nebo lůžka.

Monochromatické stěny mohou být zdobeny obrazy s krajinou, černými a bílými fotografiemi nebo cokoliv od moderního výtvarného umění. Pro harmonii je však na stěně dostatek, aby pokrývaly většinu zdi.

Stěna s uměleckým obrazem vypadá skvěle. Jedná se o velmi vítěznou možnost zdobení zdí, harmonicky propuštěná do interiéru ve stylu eklektiky.

Použití vzácnosti v interiéru eklektického stylu pro některé z nich se stane jen bohémem. Ne každý člověk bez lítosti se rozdělil s předměty z dřívějšího období svého života, s ním nebo s lidmi blízkými. Eklektický styl vám pomůže zachránit je.

Eklektismus je složitý styl, pro všechny zdánlivé jednoduchosti. Hlavní věc, na kterou byste neměli zapomínat při zdobení eklektické místnosti, je, aby všechny prvky interiéru byly v souladu s ostatními. Použití prvků několika stylů neznamená jejich bezmyšlenkové míchání, protože myšlenka samotného stylu je míchání a kombinování.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

29 + = 30

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map