Vidiecky dom v eklektickom štýle – zmes štýlov a epoch

Použitie vzácnosti vo vnútri štýlu eklektiky

Čo by malo človek, ktorý má rád jednoduchosť štýlu krajiny, elegancie a luxusu baroka a renesancie súčasne, funkčnosť minimalizmu a art deco, ako kombinovať všetky tieto vlastnosti do harmonického celku a je to možné?

Áno. A to bolo možné v deväťdesiatych rokoch 19. storočia, keď poprední európski dizajnéri položili podobnú otázku. Ich myšlienkou bolo jednoducho pokúsiť sa zmiešať prvky už existujúcich klasických štýlov, čím sa táto zmes stala niečím novým vo svete dizajnu. V dôsledku týchto vyhľadávaní sa objavil nový štýl - eklekticizmus, ktorý v gréčtine znamená "vyberiem si to vyberiem".

Na začiatku dvadsiateho storočia bol vážne presadený takými štýlmi ako je secesný, Art Deco, zatienený jeho novinkou a extravaganciou. Ale skutočné umenie nemôže byť zatienené. To sa tiež stalo s eklektickým štýlom. Na začiatku 21. storočia, pri súčasnom zachovaní základnej koncepcie (absorbujúc to najlepšie z iných, už moderných štýlov), eklektizmus opäť vypukol do skupiny lídrov. Odborníci vysvetľujú túto skutočnosť tým, že medzi ľuďmi je veľmi málo prívržencov určitého štýlu.

Aby sme pochopili tento fenomén, oboznámime sa s hlavnými etapami návrhu a vlastností špecifických pre eklektický štýl.

Pre harmonickú konštrukciu interiéru v štýle eklektizmu je zvolený určitý štýl, ktorý bude základom všetkého, čo sa v miestnosti stane. Hlavnou farbou je základný štýl. Je žiaduce, aby bol biely, béžový alebo šedý.

Najlepšie pre túto úlohu budú mať minimalistické, škandinávske alebo moderné klasické štýly.

Musia byť aj iné farby vo forme jasných akcentov. Môže to byť nábytok, textílie, dekoratívne prvky. V tomto prípade nie je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá, s výnimkou jednej veci - eklektizmus nepredpokladá zbytočné rozmanitosť farieb. Odborníci odporúčajú použiť maximálne tri farby.

Teraz musíte vybrať tie štýly, ktorých prvky by ste chceli vidieť v interiéri zdobenej miestnosti. V tomto prípade by ste nemali kombinovať viac ako tri štýly, takže vaša izba nevyzerá ako normálna skladovacia miestnosť.

Zaujímavosťou tohto štýlu je prítomnosť prvkov v interiéri, ktoré nepochybne priťahujú, s tým, čo neustále pozornosť vašich hostí. Môže to byť čokoľvek: strašiak alebo hlavu zvieraťa, zrkadlo v neočakávanom, ale napriek tomu úspešnom mieste, basreliéfy slávnych ľudí života, panel na tému, ktorá nezdá sa, že zodpovedá stavu miestnosti atď. Stručne povedané, všetko, čo vás môže prekvapiť, by malo mať miesto vo vašej izbe.

1

Nábytok s ohľadom na dvere by mal byť umiestnený s ohľadom na jeho rozmery: masívny nábytok - vzadu, nábytok menších rozmerov - na popredie. Toto usporiadanie dáva určitú hĺbku priestorového priestoru.

Štýly zvolené pre eklekticizmus by mali byť spojené. Toto spojenie môže byť farba, tvar, príslušenstvo. Je dôležité, aby v jednom štýle bol prvok iného štýlu.

Môžu to byť stoličky z rôznych štýlov, nastavené okolo stola, vankúše pohovky alebo lôžko.

Monochrome stena môže byť zdobené obrazy krajiny, čiernobiele fotografie alebo čokoľvek od moderného výtvarného umenia. Ale pre harmóniu, na stene musí byť dostatok, aby pokryl väčšinu steny.

Stena s umeleckým obrazom bude vyzerať skvele. Je to veľmi výherná možnosť zdobenia stien, harmonicky vypúšťaných do interiéru v štýle eklektiky.

Použitie rarity v interiéri eklektického štýlu pre niektorých sa stane len bohémom. Nie každý človek bez ľútosti sa rozchádzal s predmetmi skoršieho obdobia svojho života, s ním alebo s ľuďmi, ktorí sú blízko k nemu. Eklektický štýl vám pomôže zachrániť.

Eklektizmus je komplexný štýl, pre všetku jeho zdanlivú jednoduchosť. Hlavná vec, na ktorú by ste nemali zabudnúť pri výzdobe eklektickej miestnosti, je, že všetky prvky interiéru by mali byť v harmónii s každým iným. Použitie prvkov viacerých štýlov neznamená bezmyšlienkové miešanie, pretože myšlienka samotného štýlu je miešanie a spojenie.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

64 − = 57

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map