Daylily v dizajne krajiny

Daylily v dizajne krajiny

Krajinný dizajn lokality je jedinečnou príležitosťou na vytvorenie "raja" na území vášho domova, kde vzduch preteká s vôňou krásnych kvetov a oči určite potešia svoje svetlé kompozície. Varianty terénne hmoty: môžete používať ako zriedkavé exotické odrody stromov, kríkov, kvetov, ktoré sú tak známe vo vašom regióne - všetko závisí od preferencií a príležitostí majiteľov stránok.

Daylily - toto je jedno z mála trvaliek, ktoré budú ideálnou voľbou pre terénne úpravy v dôsledku svojej nenáročnej a krásnej podoby. Široká škála farieb, dekoratívne listy, dlhá doba kvitnutia, jednoduchosť chovu a vytrvalosť sú hlavnými výhodami tohto kvetu. Dedinčiny, ktoré sú dosť kombinované s inými kvetmi, kríkmi, sa nevyhnutne stanú ozdobou akéhokoľvek zloženia.

Čínska filozofia hovorí, že to sú denné lilie, ich kontemplácia, čo umožňuje zabudnúť na všetky úzkosti a nepokoje.

Pred vytvorením kompozície musíte určiť požadovaný výsledok: potrebujete veľkú kvetinovú záhradu alebo osamelú výsadbu. Kvetinové kompozície budú najlepším spoločníkom daylilies: loosestrife, georgíny, knifofiya len switchgrass, tŕstia, Crocosmia, dlinnolistaya rozrazil, vlnené klbko. Oranžové, hnedo-bronzové a žlté odrody sú perfektne kombinované s agapanthus - získate jasnú, krásnu a kontrastnú kompozíciu. Odrody s fialovými kvetmi sa odporúčajú kombinovať s floxom "Amethyst". Daylily odrody Grand Opera a Matador pôsobivý pohľad na pozadí Crocosmia ich červené kvety so žltými prvkami sú hlavnou náplňou kvetinových záhonov.

Rovnako harmonické sú denníky s ostatnými cibuľovými rastlinami: delfínia, tulipány, hyacinty, hostitelia, krokusy, dúhovky, gaylard, astilbe. V rovnakom čase by sa mali v popredí vysádzať cibuľové výsadby, potom budú žiarovky chránené pred prehriatím a kvetinová záhrada bude krásna, jasná, ale nenápadná.

Nízko rastové odrody denných lilie sa aktívne používajú v dizajne skaliek, alpských kopcov. Vysoké, rovnaké odrody s veľkými a jasnými kvetmi sú vhodné na doplnenie zloženia kríkov a hostiteľov s dekoratívnymi listami.

Kombinácia denníkov s kríkmi

Čo ovplyvňuje výber značky

Pri výbere tohto alebo iného druhu denného užívania na použitie v krajinnej konštrukcii lokality sa berú do úvahy viaceré faktory:

Rôzne odrody daylilies majú stopky vo výške od 35 do 120 centimetrov, takže je potrebné jasne určiť, kde ich pestovať, a či sú vhodné na mieste, ktoré rastliny budú dopĺňať kvetinové záhony. V opačnom prípade môžete jednoducho pokryť krásu kvetín a všetko úsilie vynaložiť márne.

Dnes si môžete zakúpiť odrody jednodňových kvetov, ktorých kvety sa líšia tvarom, veľkosťou a farbou. Okrem toho majú všetci rozdielne kvitnúce časy. Najširší umožní realizovať nejakú predstavu, ale vo výbere farieb, je dôležité vziať do úvahy už existujúce (alebo plánovanej) palety rastlín, ktoré nestalo úplne nevhodné koncentrácie tóny, pretože všetci majú splynúť a priniesť estetické potešenie.

1
Zloženie denných liliek v blízkosti domu

Plánovanie miesta pre budúce vysadenie

Okrem rastlín rozmanitosť do úvahy, že je potrebné vziať aj architektonickú zložku webu: stavby, altánky, bazény, atď. Môžu byť pozadie na pestovanie, a preto je dôležité, a potom dodržiavať zásady harmóniu a chuť:. Napríklad svetlo fasáda je lepšie pestovať daylilies jasných farieb (červená, fialová, hnedá), ale ak je fasáda tmavá - krémové, žlté odrody sú ideálne.

Treba poznamenať, že dávkovanie svetla nie je dôležité pre denné lilky ľahkých odrôd, ale ak hovoríme o tme - potom by mal byť minimálny deň svetla 7-8 hodín, inak kvety stratia svoj jasný vzhľad, škvrny sa začnú objavovať.

Vynikajúce miesto na pestovanie voňavých odrôd bude odpočívať na mieste - potom okrem estetickej vizuálnej potešenia môžete vychutnať vôňu kvetinového zloženia.

Veľmi pôsobivý vzhľad kompozície Daylily v nádržiach, potom možno bezpečne snívať s farebným riešením: to môže byť hladko prechádza škálu od svetlo až tmavo tónoch stupňa koncentrácie tónov, čím sa získa jasný lopta dekoratívnymi zelenými listami, usporiadanie s sclerophyllous kríkov a farby podobné kvetinám.

Je to tiež významná výhoda daylilies je, že môžu byť kdekoľvek v tejto oblasti (to je len dôležité, aby táto oblasť nebola plný tieň). Ich dekoračné upozorní pri pristátí v otvorenom priestore, kedy sa kompozícia skladá výhradne z daylilies - A mixborder potreba gramotnosť je výsadbou zakrpatené odrody v popredí, vyzerá veľký kvet na pozadí trávnikov, kvetinových záhonov, s vily architektúrou domov, rôznych agentúr, a ideálne miesto pre oblúk ľalie bude oblasť pozdĺž trate.

Rozmanitosť odrôd denníkov je obrovská - existuje asi 62 000 druhov, pričom každá kvetina sa vyznačuje nezvyčajným tvarom, farbou, kvetenstvom (jednoradový, dvojitý), veľkosťou. Medzi nimi je miesto a exotické odrody, ktoré sa porovnávajú s diamantmi. V prípade, že vývoj krajiny designu výberu klesla na ne, musíme mať na pamäti, že susedia a oni potrebujú neobvyklé: obilniny (kordateriya, Miscanthus), perie trávy, juka, Eland, gréckej a tak ďalej.

Daylily - najviac nenáročná viacročná rastlina, ktorá otvára jarné kvitnutie, je schopná potešiť oko až na jeseň, prekvapiť a inšpirovať. S mnohými výhodami rastlina zbavuje majiteľov domáceho pozemku ťažkosti súvisiace s chovom. Kvety by mali byť zasadené správne - a vaša záhrada bude hrať s novými farbami, naplní sa arómou a nepokojmi kvetov.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map