Özel ev tasarımı: modern iç

Özel bir evde aydınlık yatak odası dekorasyonu

Modern bina ve bitirme malzemeleri, mobilya ve dekoratif unsurlar üretimi için hammadde bize sadece rahat ve fonksiyonel kullanım için evini çizmek değil, aynı zamanda kendi Aziz tasarım fikirlerini hayata sağlar. Bu günlerde özel bir ev, sadece bir duvar ve çatı olmakla kalmaz, estetik, pratiklik, işlevsellik ve güzellik konusundaki görüşlerinin bir yansımasıdır. evlerinin kayıt tüm varyantları, bu arzu ve araçlar olacak - diye bir şey varlığından yılda tasarımcıları tarafından kazanılan deneyim "iç tasarım oluşturulması," Bize avangard veya minimalist aslı veya geleneksel, pratik veya lüks oluşturmanıza olanak sağlar. Ancak, özel hane halkları için modern, şık ve pratik bir tasarım yaratmanın çeşitli yollarında kaybolmak kolaydır. Size modern özel dairelerin tasarımında yardımcı olabilecek küçük bir pratik ve etkili tavsiye koleksiyonu sunuyoruz. Öneriler tasarımcıları, tabii ki, bir dogma değil, hayallerinizdeki içini sen, tasarım konsepti evleri seçme hakkında kendi kararlarını renk paleti ve stil, aksan belirlenmesine yardımcı ve bir sonuç oluşturmak mümkün olacaktır.

Özel bir evde oturma odasının iç

Özel bir evde mutfak tasarımı

Modern bir özel ev tasarımı yaratmak için güncel fikirler

1.Fonksiyonel bölümleri birleştirmek. Birkaç bölgeden birindeki bağlantı, popülaritesini kaybetmez. Özel evlerde, bu tasarım resepsiyonu dairelere göre daha az yayılmadı. Tek bir odadaki çeşitli fonksiyonel bölümlerin kombinasyonu, küçük alanlarda bile yer ve hareket özgürlüğünü korumanıza olanak tanır. Tipik olarak, bu stüdyo odaları yüksek bir doğal ışık seviyesine sahiptir - bazı durumlarda iki veya daha fazla büyük ölçekli pencere, cam kapılar (arka bahçeye çıkış). Kombine alanlar ayrıca çalışma, temizlik açısından da uygundur.

Fonksiyonel alanları birleştirmek

Stüdyo Oda

Çocuk odası tasarımı

Bir çalışma alanı ile yatak odası aydınlık iç

Çoğu zaman, oturma odası, yemek odası ve mutfak gibi fonksiyonel bölgeler birleştirilmelidir. Bu üç önemli yaşam segmentinin tek bir çatı altında konumlandırılması, pratik bir bakış açısıyla rahatlık ve yüksek estetik özelliklere sahip güzel, aydınlık ve ferah bir oda yaratmayı mümkün kılmaktadır. Yüksek güce sahip, ancak düşük gürültü seviyesine sahip modern ev aletleri sayesinde, çalışma mutfağı süreçlerinin organizasyonu oturma odası segmentinde veya yemek alanında dinlenmeye engel değildir.

1

Mutfak-yemek odası-oturma odası

Kombine oda

Oturma odasında mutfak

Kombine alan

Ancak sadece mutfak, yemek ve oturma odaları birleşim halindedir. Örneğin, bir çalışma alanı bir oturma odası veya yatak odasına yerleştirilebilir. Hangi evde ofis için ayrılmış ayrı bir oda nadiren (hane halkının ana işi ev ofisinde gerçekleşmezse). Ayrıca, özel dairelerin kütüphane için ayrı bir oda tahsis etme imkânı olduğu nadirdir. Kural olarak, kitap rafları ve dolapları oturma odasına veya yatak odasına yerleştirilir (tesislerin büyüklüğüne ve sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlı olarak).

Yatak odasında iş istasyonu

Ev ofisi tasarlama

Oturma odasında çalışma alanı

Yatak odasında çalışma

2.Duvarların sağlam dekorasyonu, dekorasyon odaları için gerçek bir fikirdir. Modern tasarım projelerinde, duvar baskısı için bir duvar resmini nadiren bulabilirsiniz, bu baskı beton duvar, tuğla veya taş duvarları taklit etmediği sürece. Tekdüzen sonlandırma malzemeleri koşulsuz favoriler haline geldi. Ve bu sadece küçük odalar için değil, duvar kaplamasına bu yaklaşım tercih edilir - parlak, nötr tonlar görsel olarak alanı artırmaya yardımcı olur. Oldukça geniş odalarda bile tasarımcılar tek renkli bir yüzey kullanmayı önerir. Baskı, desen veya süslemeli malzeme sadece vurgulu duvarların veya hatta kendi bölümlerinin tasarımı için kullanılır.

Parlak dekorasyon

Oturma odası için parlak duvarlar

Kar Beyaz Mutfak

Kar-beyaz yüzeyler

Bir yatak odası parlak tasarım

Nötr duvar dekorasyonu

Böyle bir eğilim, kendi evlerini yaratma alanındaki yetenek ve fırsatlarından henüz emin olmayanlar için sadece “el altında” dır. Hafif, nötr bir ton tonu, her türlü mobilya ve dekorasyon için mükemmel bir ton. Renk kombinasyonları, gölgeler kombinasyonu üzerinde bulmaca yapmak zorunda değilsiniz. Pastel renklerde mobilyaların döşenmesi bile daha koyu veya parlak renk çözümlerinden bahsetmek yerine beyaz zemin üzerine etkileyici görünmektedir.

Parlak yatak odasında kontrast

Işık tonu ve arka plan

Mutfak için beyaz renk

İki kişilik kar beyaz yatak odası

"Vurgulu duvar" tasarımını kullanarak popülaritesini kaybetmemiş, sadece bazı değişiklikler geçirmiştir. Oturma odası, yatak odası ve çocuk odaları, yemek odaları tasarım projelerinde daha önce yapılmışsa, birbirinden mükemmel bir şekilde birbirini tamamlayan bir koleksiyondan iki tür duvar kağıdının kullanımını karşılayabilir, daha sonra bu odalar için modern tasarım seçeneklerinde daha fazla imitasyon vardır. Vurgulu duvar, ahşap veya seramik fayans, mozaik ile bitmiş tuğla veya duvar yüzeyidir. Dekoratif sıva, dokulu veya sıvı duvar kağıdı, duvar panelleri, laminat ile bir taklit oluşturabilirsiniz.

Dokulu yüzey

Aksan duvar

Aksan için duvar

Vurgu yüzey

Orijinal başlık

Orijinal aksan duvar

Bu yüzden, modern iç mekandaki kaplama malzemeleri aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

  • çevre dostu, insanlar ve çevre için güvenli;
  • mümkünse, havaya bırakın;
  • Kurulumu kolay, böylece bitiş bağımsız olarak yapılabilir;
  • bakımda iddialı olmama - yüksek nemli ve olası kirlenme seviyesindeki odalarda yüzeyler, ev kimyasallarının yardımı ile arıtmaya dayanmalı ve estetik özelliklerini kaybetmemelidir;
  • birbirleriyle kolaylıkla kombine edilmelidir.

Laconic tasarım

Gri-mavi tonlarda oturma odası

Köşe kanepe ile oturma odası

Geniş bir oturma odası için parlak tasarım

3.Aydınlık, özgün mobilya - iç aksan. Binanın dekorasyonundaki ana eğilimin tarafsızlık olduğu düşünülürse, tek renkli, hafif malzemelerin kullanılması, vurgu elemanlarının rolü mobilya öğelerine gider. Bu eğilim en çok yatak odalarının iç kısımlarında kullanılır - bu tür tesislerde bir yatak genellikle tasarımın tek aksan konusudur. Sadece yatağın kendisinin tasarımı değil, aynı zamanda tekstil tasarımı da bir öncelik haline geliyor.

Bir yatağın tasarımına vurgu yapmak

Odakta bir yatak

Vurgu elemanları

Kum zemin üzerine

Duvarlar için açık mavi

Yatakta Accent

Oturma odaları, kantinler, ofisler ve özel evlerin kütüphanelerinde, döşemeli mobilyalar aksan elemanlarının rolünü oynar. Aynı zamanda, döşemelik döşemenin parlak, benekli veya kontrast koyu bir rengi tek parça mobilyada mevcut olmayabilir. Örneğin, oturma odasında, birbirine bakan iki kanepe farklı fakat eşit olarak aksanlı renklerde yapılabilir.

Accent mobilyalar

Parlak döşemeli mobilyalar

Mobilyaların parlak detayları

Döşemeli döşemeli mobilya

4.Depolama sistemleri - alanın rasyonel kullanımı. Modern tasarım projelerinde tavandan ve zemine yerleştirilen depolama sistemlerini görmek giderek daha fazla mümkündür. Bu yaklaşım, varolan mekan boşluğunun kullanımını en üst düzeye çıkarmanızı sağlar. Mutfaklarda, tavandan asılı olan üst dolapların üst katını görüyoruz (çoğunlukla farklı iki seviyeye sahiptir). Tabii ki, en yüksek seviyenin günlük kullanımı için uygun değildir, orta boylu bir kişi, üst raflardan ev eşyalarını almak için sadece elverişsizdir. Ancak, seyrek olarak kullanılan mutfak eşyalarının depolanması açısından, bu yaklaşım diğer tesislerde depolama sistemlerinin boşaltılmasına ve mutfakta da düzenli olarak kullanılmasına yardımcı olur.

Mutfak cepheleri

Modern mutfak tasarımı

Mutfak için depolama sistemleri

Kar-beyaz mutfak cepheleri

Oturma odalarında depolama sistemlerinden bahsetmişken, geleneksel olarak iki türe ayrılmıştır - açık raflı yerleşik raflar ve cepheli alçak modüller. sahipleri ziyaretçilerin gözünden gizlemek istiyorum, geri kalanı için, açık raf çerçevesinde kullanılan kitaplar, belgeler ve fotoğraflar için, çekmeceli kompakt sandıkları, menteşeli veya sürgülü kapı ile alçak modüller kullanılmaktadır.

Bir tür ve rahat bir çift

Simetri Krallığı

Okumak için aydınlık bir yer

Geniş oturma odası tasarımı

5.Aydınlatma - dağınık veya yerel aydınlatma. Modern bir özel evin boyutu ne olursa olsun, nadiren sadece bir yapay aydınlatma kaynağını yönetir. Sonuçta, aydınlatma sistemi sadece bu veya odanın bir kısmını aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir atmosfer yaratma, imar alanı oluşturma veya özellikle önemli bölümleri vurgulama olanağı da sunar. Pek çok fonksiyonel bölgeyi (stüdyo odası) bir arada birleştirirken, aydınlatma sisteminin her birinde bulunması gerekir.

Cumba içinde oturma odası

Büyük pencereli oturma odası

Özel bir evde oturma odasının dekorasyonu

Oturma odasının laconic iç

Yatak odasında asla yeterli bir merkezi avize yoktur. Eğer yatmadan önce okuma alışkanlığı yoksa bile, yatak odasında yerel kaynaklardan (aplikler, masa veya zemin lambası direkleri) den ışıklar sadece ihtiyaç - uyku için hazırlık belirli bir atmosfer yaratmak için. Küçük bir oturma odasında bile, sadece tavan ışıkları yeterli değildir. Yumuşak bir dinlenme alanında, bir okuma köşesinde veya bir kahve (kahve) masasının yakınında bir zemin lambası veya masa lambası gereklidir.

Yatak odasında Accent duvar

Yatak odası aydınlatma sistemi

Yatak odası tasarımında eklektik

6.Tekstil dekorasyon - laconic tasarım. Pencere açıklıklarının perdelerinden bahsedersek, tasarımcılar tekstil çözümlerinin en basit formunu ve uygulamasını kullanmayı önerirler. Geleneksel jaluzi - tavan ve taban üniform dikey kıvrımlarından düştü düz bıçak, saydam bir örtü (genellikle tek renkli ve pürüzsüz) olan solo ve şirket hareket edebilir.

Tekstil dekorasyon

Yatak odasında perdelik pencereler

Accent perdelik

Çeşitli fonksiyonel amaçlara sahip binaların modern iç mekanlarında pencerelerin tekstil dekorasyonuna yönelik bir başka gerçek yöntem, kumaş stor perdeler (Roman, tekstil jaluzi, Japon perde perdeleri) kullanılmasıdır. Pencerenin açılmasını sadece kapatacak genişlikte dikey panellerin tasarımı ve eşit dağılmış yatay kıvrımlar halinde birleştirilebilmesi modern odaların laconic atmosferi için idealdir.

12

40

22

Odanın dekorasyonunu yapmak için tekstilde başka bir uygulamadan söz edersek, o zaman en çarpıcı ve etkileyici olanı kanepe ve diğer dekoratif yastıkların kullanılmasıdır. Bu, iç mekanın karakterini değiştirmek için en basit, hızlı ve ucuz bir yoldur - yatak odasındaki yatak veya kanepelerdeki yataklardaki tekstil dekorunun rengini değiştirerek oturma odasındaki koltukları değiştirin. Yastıklar üzerindeki örtüleri değiştirmek, duvarların döşemesini veya döşemeli mobilyaların döşemelerini değiştirmekten çok daha kolaydır, bu nedenle tasarımcılar ve müşterileri bu dekorasyon tekniğine çok düşkünlerdir.

Parlak yastıklar

Yastıkları odaklanmak

Parlak yastık kapakları

Vurgu dekor

Kumaşın orijinal seçim

Mevcut renk paleti

Yukarıda belirtildiği gibi, duvarların tekdüze dekorasyonu, yaşam alanlarının tasarımında mutlak bir favori haline geldi. Ve hiç kimse, monofonik bir versiyonda ışığın gölgelediği haberi, bir odanın evrensel bir arka planını yaratmanın en yaygın yoludur. Hafif bir ton, mimari ve yüzey işlemlerinde kusurların giderilmesine yardımcı olur, pencere veya kapıların kurulumundaki kusurlara odaklanmaz, odanın hacmini görsel olarak artıracak ve vurgulu mobilyalar veya dekoratif öğeler için mükemmel bir arka plan olacaktır.

Kar-beyaz duvar dekorasyonu

Çocuk yatak odasının parlak tasarımı

Hafif katı

Bir yatağın tasarımına vurgu yapmak

Oturma odasının parlak görüntü

Duvar dekorasyonu için beyazın kullanılması, İskandinav stilistlerinin modern üslup oluşumu üzerindeki etkisiyle belirlenir. Sıcak tonların ahşap zeminleri ile birlikte kar-beyaz duvarlar, İskandinav konutlarının tasarımı için önemli motiflerden biridir. Herhangi bir boyuttaki odadaki maksimum alan ve ışık önceliktir. Yani, neredeyse güneş ışınlarını emmeyen beyaz renk, İskandinav tarzının temel ilkelerine ve görevlerine mükemmel uyum sağlar.

Oturma odasında okuma köşesi

Parlak iç

İskandinav motifleri

Modern tarz ve İskandinav

Gri renk modası geçmez. İlgisi birkaç mevsim için gözlemlenebilir. Evrensel, nötr, ancak asil ve sağlam - gri renk, iç mekanın çeşitli renk çözümleri ile mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Seçilen renk tonuna bağlı olarak, odanın sakin, dinamik ve hatta dramatik atmosferini yaratabilirsiniz. Şirkette bir çift ton seçmeniz yeterlidir (çoğunlukla beyaz ve siyah veya kar beyazı yüzeyler ve ahşap olanlar) ve bir parlak aksan yaratır - orijinal iç hazırdır.

Gri tonlarda

Gri tonlarında yatak odası

Gerçek gri tonu

Gri tonlarda bitir

Gri renkte mutfak cepheleri

Modern binaların tasarımında siyah-beyaz kombinasyonları, güncel fikirler listesindeki son yeri değil. Bir yandan, böyle bir tasarım dekorasyon becerilerinin yokluğunda bile kolay bir şekilde organize edilebilir, ancak diğer yandan, odanın gerçek, dinamik ve şık bir görüntüsünü elde edebilirsiniz. Kontrastlı bir versiyonda tasarlanacak olan odanın büyüklüğüne ve hedefine bağlı olarak, açık ve koyu renkler değişen yoğunluk derecelerinde kullanılır. Tabii ki, küçük bir alandaki odalar için, ışık tonu ana ton haline gelir, koyu renk sadece geometriyi vurgulamak ve iç mekanın en önemli öğelerini vurgulamak için kullanılır. Geniş ve aydınlık odalarda, büyük bir mobilya için ana renk olarak veya yüzeylerden birinin finisajı olarak karanlık bir ton kullanılabilir.

Siyah ve beyaz tasarım

Mutfakta kontrastlar

Karanlık ve aydınlık yüzeylerin değişimi

Kontrast banyo tasarımı

Japon motifleri

Kreş kontrast

Kontrast kenar

Koyu üst, hafif alt

Beyaz ve zıt kombinasyonların kullanılmasının aciliyeti ile birlikte, her zaman kullanılacak olan bir renk paleti vardır. Kahverenginin sıcak tonları - açık bejden, pastel gölgesinden derin ve koyu renk "acı çikolata" dan her zaman rahat, rahatlamak, rahatlamak ve yeni başarılar için zor bir günden sonra güç kazanmak istediğiniz tüm ortamlar için rahat bir ortam yaratın. Bu nedenle bej renkli renkler çeşitli odalarda bulunabilir - salondan banyoya, koridordan mutfağa.

Açık bej palet

Sıcak renk çözümleri

Pastel renklerde banyo

Karşıt oturma odası tasarımı

Açık bej tonları

Parlak renklerde yatak odası

Banyo ve bej

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 23 = 25

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map