Geografické mapy v interiéri

Mapy v interiéri

Geografické mapy už dlho priťahujú zvýšenú pozornosť ľudí. Mapy sú úžasný vynález ľudstva. Je to nielen neoddeliteľná súčasť vedy o geografii, ale aj magická téma, ktorá sa mentálne pohybuje do exotických krajín, pláva po moriach a oceánoch, stúpa strmými horskými vrcholmi alebo jednoducho cestuje s cieľom poznať svet okolo nás. V každej osobe žije cestovateľ, sníva o neuveriteľných dobrodružstvách, rozvíja emócie, rozširuje svoje obzory a objavuje nové svetlé farby. Nikto však nemôže neustále cestovať. Ale mapy kontinentov, krajín alebo miest pomôžu presťahovať sa na iné miesta, učiť kultúru a tradície rôznych národov. Preto sú geografické obrazy v interiéri veľmi dôležité pre ľudí, ktorí sa snažia nájsť a pochopiť tajomstvá vesmíru. Karty vo vnútri miestností slúžia ako vynikajúci doplnok pre každý štýl:

Prútený kreslo pri okne oproti mape na stenách

Každý z nás, získal škola vedomosti, študoval fyzické, politické alebo ekonomické mapy sveta. Rôzne dizajnové riešenia môžu kombinovať všetky tieto typy obrazov zemského povrchu: to sú tapety, obrázky, tlačené textilné doplnky a výšivky. Vstupujúc týmto spôsobom do našich životov sa môžu stať našimi priateľmi a pomocníkmi, najmä pre deti a dospievajúcich.

Fotografické tapety s obrázkami rôznych krajín v detskej izbe - to nie je len dekorácia miestnosti, ale aj farebná učebná pomôcka, ktorá pomáha učiť, rozvíjať predstavivosť a fantáziu.

Tapeta s obrázkami zemského povrchu môže pokryť celú stenu od podlahy až po strop. Ak chcete zabezpečiť, aby táto možnosť nebola príliš prísna a nebola podobná školskej štúdii o geografii, je dôležité premýšľať nad dekoratívnymi predmetmi a farbami v celej miestnosti. Napríklad, ak sa rozhodnete použiť tapetu s politickou alebo fyzickou mapou sveta v nasýtených farbách, musíte si vybrať jasné príslušenstvo v škôlke: nábytok, koberec na podlahe, obrazy alebo výtlačky na stenách:

Geografické mapy - to je jasný a samostatný prvok interiéru. Preto je veľmi dôležité navrhnúť interiér škôlky tak, aby nebol preťažený rozmanitosťou iných dekoratívnych prvkov. Zameria sa na mapu. Obraz kontinentov a oceánov je lepšie umiestnený na jednej stene a zvyšok je namaľovaný v neutrálnych farbách: biela, smotana, vanilka:

V hernej miestnosti pre malé deti budú obrazy kontinentov a krajín, šablónované, vyzerať veľmi originálne namiesto fotografických tapiet. Jasné farby priťahujú pozornosť budúcich cestujúcich a tvoria všeobecnú predstavu o geografickej štruktúre sveta:

Pravidelná mapa, jednoducho vložená na stenu, sa nestane originálnou dekoráciou a nebude vytvárať požadovaný efekt. Existuje mnoho spôsobov, ako používať geografické obrazy vo vnútri.

V miestnosti na malej ploche je najlepšie použiť dvojfarebnú mapu mäkkých pastelových odtieňov. To bude vizuálne rozšíriť priestor a harmonicky zapadajú do interiéru klasického minimalizmu každej miestnosti: obývacia izba, spálňa, chodba, hala. Okrem toho môžu byť mapy nielen fyzické alebo politické. Plány pre mestá, podzemné dráhy alebo jednotlivé štáty sú o nič menej originálne:

V štýle high-tech a v miestnostiach pre aktívnych mladých ľudí bude nezvyčajnou dekoráciou neštandardné dvojfarebné karty, ktoré neporušujú jednotu štýlu:

1

Štýl mládeže sa dnes vyznačuje tvorivosťou, jednoduchosťou a funkčnosťou dizajnu priestorov, takže mapa s kontúrami kontinentov dokonale vyhovuje extravagantnému interiéru:

Na modrom pozadí kontúry kontinentov

V spálni zdobenej v štýle asketického cestovateľa je stará mapa neopatrne pripevnená k hlave lôžka zdôrazňovať exotické obmedzenie a nepríjemnosť všetkých doplnkov:

Stará karta v čelnej doske na tmavosivom pozadí

Dekoratívne prvky z obrazov Zeme

Okrem tradičnej dekorácie stien s mapami môžete ukázať predstavivosť a používať geografické obrazy ako extravagantné prvky výzdoby. Zvláštny triptych, zložený z mapy sveta, sa stane nenapodobiteľným prízvukom obývacej izby:

Stará karta v čelnej doske na tmavosivom pozadí

V kuchyni alebo v jedálni môžete nájsť aj geografické mapy. Štylizované záclony s vytlačeným vzorom vo forme kontinentu sú zdôraznené:

Roleta s mapou v kuchyni

Fragment karty môže byť zdobený konvexným výstupom na strop. Ak chcete zdobiť to musíte použiť rovnaké dokončovacie materiály, ktoré boli použité v hlavnom interiéri. Takže zachováte kompozičnú jednotu, napríklad v miestnosti s prvkami koloniálneho štýlu:

Výstup stropu s mapou

Oddiely pre zónovanie priestoru môžu byť tiež pokryté schematickými obrázkami našej planéty. Najlepšie je vybrať farby, ktoré sa spájajú s nábytkom alebo iným príslušenstvom:

Rozdeliť s mapou v miestnosti

Kabinet so svetovým atlasom

Jednou z najbežnejších a najdôležitejších oblastí aplikácie geografických máp ako ozdobného prvku je samozrejme študovňa alebo priestor pre hodiny. Z rôznych rozdielnych prvkov atlasu sveta môžete vytvoriť veľmi neobvyklý panel nad stôl. Za týmto účelom stačí usporiadať obdĺžnikové listy rôznej veľkosti a tvaru s tlačenými kartami a pripevniť ich k stene v ľubovoľnom poradí:

Panel geografických máp nad stôl

V priestore pre duševné povolania je vhodné ozdobiť stenu s poličkami alebo poličkami s geografickou tapetou. Toto nastaví osobitnú intelektuálnu správu do miestnosti:

Organické prispôsobenie sa dizajnu interiérov sa karty stávajú nielen krásnym doplnkom alebo prízvukom, prinášajú do nášho života ducha romantizmu a dobrodružstva. Je to pripomienka krásy našej planéty, o environmentálnych problémoch v globálnom meradle. Pre deti a dospievajúcich takýto ozdobný predmet prispieva k rozvoju kognitívnych a vzdelávacích schopností.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

11 + = 21

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map