Skleněné tvárnice v interiéru – funkčně, esteticky, moderní

Skleněné tvárnice v moderním interiéru

Mnozí z nás se při slově „skleněných tvárnic“ Pamatuješ sovětské budovy s modro-zelených skleněných čtverců skla, které sloužily jako okna nebo oddíly v mnoha veřejných budov - z jídelny do lázní. V těch dnech nikoho nikdy nenapadlo, aby tento stavební materiál použil jako dekoraci. Použití skleněných bloků bylo způsobeno silou, dostupností a zřejmou funkčností výrobků. Dnes se tento stavební a dokončovací materiál prošel vnějšími změnami a používá se nejen pro svůj hlavní účel, ale i pro zdobení interiérů a fasád budov. Za použití skleněných tvárnic v designu obytného prostoru získává na popularitě v posledních deseti letech - moderní návrháři nabízejí možnosti pro výstavbu praktických i estetických vzorů, používání skleněných tvárnic na místě, jak funkční dekor.

Původní design koupelny

Obloukové okno ze skleněných bloků

Skleněné tvárnice jsou vynikající zvukotěsný materiál odolný proti vlhkosti a mají dobré tepelně úsporné vlastnosti. To je důvod, proč byl tak často používán v utilitárních místnostech pro přijetí vodních procedur. Dokonce i dnes skleněné tvárnice lze často nalézt v návrhu projektů koupelen, kde průsvitné kostky vytvořili oddíly, okenní otvory jsou rozloženy a nastavit stojan.

Použití skleněných tvárnic v koupelně

Polokruhová přepážka skleněných bloků

Konstrukce skleněného bloku je jednoduchá - uvnitř "cihla" je dutina, jejíž stěny mají tloušťku 6-8 mm. Vypouštìný vzduch uvnitø jednotky poskytuje výrobek vysoké zvukovì izolaèní vlastnosti a nízkou tepelnou vodivost, což napomáhá šetøení tepla v prostorách. Výsledkem je, že průmyslové skleněné tvárnice se používají jak k montáži nosných stěn uvnitř budovy, tak i k vnějším povrchům budov.

Skleněné tvárnice v provedení fasády

Tradiční použití materiálu

1

Typicky, sklo vyrábět čtvercový tvar, ale jsou výrobky ve formě „stavebních bloků“, konec (roh) bloku, a to i zaoblený tvar. Co se týče barev, Výhodou je jasné, bezbarvé skleněné tvárnice, ale v poslední době získávají na popularitě, tónovaná produkt s různým dekorem vnitřní (oblázky, mušle a dokonce i herbáře), LED výrobky vypadají zejména luxusní a moderní. Skleněné tvárnice mohou mít různé velikosti, ale nejoblíbenější možností jsou standardní formy: 19x19x8 cm a 24x24x8 cm.

Původní vnitřní oddíl

Malý skleněný stojan

Příčky, regály a nejen

Jednou z nejoblíbenějších možností použití skleněných tvárnic v interiéru je vytvoření oddílů v koupelně. A pro takovou popularitu existuje několik důvodů:

  • skleněné tvárnice přecházejí až na 85% slunečního světla, ale vytvářejí překážku, za kterou můžete odejít do důchodu;
  • vynikající odolnost proti vlhkosti;
  • pevnost konstrukce;
  • relativní levost materiálu;
  • snadná údržba;
  • Vynikající zvukově izolační vlastnosti umožňují utopit zvuk tekoucí vody;
  • skleněné přepážky jsou schopny udržet teplo a vytvořit příjemnou atmosféru pro přijetí vodních procedur.

Oddělené v koupelně

Skleněný blok v utilitární místnosti

Aby se vytvořila bezpečná a snadno použitelná septum ze skleněných bloků, poslední řada budov používá výrobky se zaobleným tvarem. V důsledku toho bude vaše otevření, průchod nebo výklenek v oddělené části ergonomické, bezpečné a vnější.

Oddíl pro sprchový kout

Průhledná konstrukce

Vytvoření půlkruhových přepážek ze skleněných tvárnic, které oddělují sprchovnu od společenské místnosti, bylo nejpoužívanější v moderních projektových projektech. Získáte izolaci ze zvýšené vlhkosti prostoru v koupelně, ale současně zachovávejte přítomnost slunečního světla v oblasti sprchy.

Zajistěte hrany

Polokruhová sprchová plocha

Koupelna v šedé barvě

Originální design

Kombinace čirého a tónovanými skly v konstrukci stěn v koupelnách vám umožní vytvořit nejen funkční ochrana proti vlhkosti oblastí, ale také k výzdobě interiéru, aby prvek originality.

Kombinovaná struktura

Rozdělení s dekorativní vložkou

Pro dosažení originality při výstavbě přepážek ze skleněných bloků pomohou produkty různých velikostí a barev. Před vámi originální kombinace průhledných obdélníkových prvků ze skla se čtvercovými smaragdovými bloky s vlnitým povrchem.

Dekorativní design

Při vytváření skleněných dělítek z barevného skla se nejdůležitějším faktem není překrývat jas a udržovat harmonii při aplikaci barevných řešení.

S jasnými prvky

Jasné impregnace

Částečné pokládání jedné ze stěn koupelny se skleněnými bloky umožní zachovat soukromí prostor, ale současně vytvořit možnost použití světla přicházejícího z přilehlého prostoru. V důsledku toho během dne nemůžete při návštěvě koupelny používat umělé osvětlení.

Koupelnová přepážka

Okna v místnostech různých účelů

Nejčastěji se používají skleněné tvárnice pro stavbu okenních otvorů v užitkových místnostech - koupelnách a koupelnách. Tato volba je zcela logické, protože v důsledku máte okno, které přenáší téměř tolik světla jako běžné oken, ale vytváří intimní atmosféru, což vás osvobodí od nutnosti používat závěsy nebo žaluzie. Nejčastěji se okna ze skleněných bloků nacházejí v soukromých domech městských typů nebo v předměstských domcích.

Okna ze skleněných tvárnic v koupelně

Koupelna v béžových tónech

Okno skleněné žaluzie

Použití skleněných bloků pro zdobení oken umožňuje vytvářet panoramatické monolitické okenní otvory a celé kompozice z malých částí s průsvitnou kompozicí.

Okna několika sekcí

Originální řešení s okny

Neobvyklé řešení pro okna

Použití skleněných bloků různých velikostí a tvarů nám umožňuje konstruovat nejen okenní otvory, ale skutečné dekorativní prvky interiéru, které mohou zvýšit úroveň jedinečnosti konstrukce na nebývalou výšku.

Původní kompozice

Vytvoření okna ze skleněných bloků v koupelně vám umožní použít výsledný povrch jako základ. Například pokud se v blízkosti tohoto okna nachází jedna nebo dvě skořepiny, můžete zavěsit přímo na konstrukci skleněných zrcadlovek a dokonce i na malé police.

Umyje se v blízkosti okna

Zrcadla na oknech

Panoramatická okna koupelny ze skleněných bloků mohou být použity pro upevnění různých pomocných prvků. V místnosti se sprchou můžou být zábradlí nebo malé police, zrcadla.

Okenní stěna ze skleněných bloků

Bright Utility Room

Ale nejen v koupelnách najdete okna ze skleněných tvárnic. Originálnost a praktičnost přináší tento levný materiál do obývacího prostoru. V tomto případě se skleněné výrobky používají nejen pro jejich funkční vlastnosti, ale i jako dekorativní prvek.

Původní okna pro obývací pokoj

Světlý interiér obývacího pokoje

Při rekonstrukci bývalých průmyslových objektů v obytných oblastech se někdy setkává s použitím skleněných tvárnic jako pocta tehdy, když byly tyto skleněné výrobky používány výhradně kvůli jejich funkčním vlastnostem. Před vámi je designový projekt prostorné kuchyně s vysokými stropy a okny lemovaných skleněnými bloky.

Skleněné tvárnice v kuchyni

Dalším příkladem uspořádání oken ze skleněných tvárnic v moderní kuchyni-jídelně

Skleněné tvárnice pro kuchyně a jídelnu

Dokonce i ve vnitřních prostorách chodby vypadá použití okna ze skleněných tvárnic ekologicky. Moderní a jedinečné.

Skleněné tvárnice na chodbě

Originální řešení v moderním interiéru

Okna a příčky ze skleněných bloků nemohou nikomu překvapit. Použití tohoto odolného, ​​ale současně průsvitného stavebního materiálu jako podkladu pro podlahu může přinést originalitu jakémukoli interiéru. Tímto způsobem navrhujete skříň s odpočíváním. Skleněná střecha s podlahou ze skleněných tvárnic učinila místnost zcela vzdušnou, lehkou a světlou.

Neobvyklá podlaha ze skla

Polokruhová tyč od průsvitných skleněných bloků? Je to snadné! Návrh bude vypadat obzvláště působivě, pokud přidáte osvětlení do konstrukce - barevné nebo černobílé.

Policirkulární počítadlo barů

Postoj ze skleněných bloků

Malé vložky skleněných tvárnic ve stěnách - jedinečná příležitost přinést originality do interiéru místnosti. Místnost je plná světla, na povrchu se hraje oslnění, ale stěny neztrácejí svou pevnost a trvanlivost.

Originální řešení

Skleněné tvárnice pro dekorace

Bloky skla ve stěnách

Vytvoření vnitřního oddělení průhledných skleněných bloků v prostoru schodů pomůže vytvořit lehký, téměř bezvýznamný obraz této struktury. Robustní konstrukce poskytne vaše schodiště s pronikáním slunečního světla z přilehlých prostor.

Neobvyklý design schodiště

Světlý prostor na schodech

Neobvyklé využití skleněných tvárnic lze nalézt i v ložnici. Okna tohoto materiálu mohou chránit váš prostor před zvědavými očima, ale současně naplnit místnost tlumeným slunečním světlem.

Skleněné tvárnice v ložnici

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

29 − = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map