Tapety na chodbe a chodbe: trendy z roku 2018

Návrh chodby v modernom bytovom dome

Ak divadlo začína závesom, potom každé bývanie začína chodbou. Z tohto dôvodu je dôležité navrhnúť túto utilitárnu miestnosť nielen funkčne a prakticky, ale aj štýlovo, krásne, v súlade s vybraným dizajnom celého bytu. Ktokoľvek, kto sa prvýkrát dostane do nášho domu alebo bytu, začína formulovať svoj názor na dizajn bytu z prehliadky chodby. V tejto publikácii by sme chceli hovoriť o možnosti zdobenia povrchov chodieb a chodieb pomocou takého spoločného dekoratívneho materiálu ako tapety. Dúfame, že náš pôsobivý výber dizajnových projektov pomocných priestorov vám pomôže inšpirovať sa zmenou vášho domu výberom tapety na dekoráciu módnych farieb.

Vstupné dekorácie na chodbe

Vstupná hala v béžových tónoch

Sortiment moderných obchodov s finálnymi materiálmi prekvapuje. Veľa farieb a textúr, napodobeniny rôznych povrchov vám umožňuje vybrať si možnosť dokončenia priestorov akéhokoľvek tvaru a veľkosti, štylistického smeru a funkčného príslušenstva. Výber farby tapety pre chodbu bude závisieť od mnohých faktorov:

 • rozmery a tvar miestnosti;
 • Prítomnosť okna v miestnosti (prípadne pre chodby v súkromných domácnostiach);
 • štýlová dekorácia celej miestnosti;
 • farebná paleta susediaca s chodbami;
 • farebné riešenia pre podlahy a strop;
 • farby hlavného nábytku (najčastejšie skladovacie systémy);
 • osobné preferencie vlastníkov.

Motley tapety

Svetlé odtiene

Geometrický tlač

Samozrejme, väčšina majiteľov bytov a súkromných domov sa snaží vytvoriť nielen praktický a funkčný dizajn doplnkových zariadení, ale aj módny obraz celého obydlia. Preto názor moderných dizajnérov o tom, aké farebné riešenia sú relevantné v súčasnej a budúcej sezóne, nezostáva bez pozornosti. Ovplyvňuje výber povrchových úprav pre chodbu a chodby, ako aj miestne tradície, územné prvky.

Kreslenie tapiet

1

Temná tapeta v chodbe

Tapeta pre pomocné miestnosti

Rastlinná tlač

Pevná tapeta pre chodbu alebo chodbu

Priestory chodby vo väčšine sovietov predstavujú skromný priestor bez okien. Preto je výber jednodielneho povrchu pre malé miestnosti celkom zrozumiteľný. Najčastejšie majitelia malých pomocných priestorov dávajú prednosť ľahkým, monochromatickým riešeniam pri výbere tapiet - vizuálne zvýšiť objem miestností.

Schéma farebného svetla

Prírodné odtiene

Pevná tapeta

Farebný farebný roztok

Ale v malej miestnosti chcem vytvoriť určitý kontrast. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je kombinovať farbu stien s farebným riešením dverí, obloženie a sokl. Vzhľadom k tomu, že široká podlahová lišta je v súčasnosti neuveriteľne populárna, kontrastná farba pre nich bude významnou voľbou. Len na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že použitie bielych základových dosiek a skríň v predsieni - hazard, pretože umožní ochranu najviac rizikové z hľadiska znečistenia stien. Nezáleží na tom, akú farbu sú vaše soklové dosky, hlavnou vecou je, že môžu byť umývané (na rozdiel od niektorých typov tapiet).

Biele povrchy a monofónne tapety

V kombinácii s bielymi lištami

Kontrasty v dizajne chodby

Masívna povrchová úprava

Nemenej impozantná je kombinácia pevnej tapety s tmavými prvkami dizajnu dverí a stien. Kontrastné svetelné steny a tmavé doplnky k rámu nielen pomôže priniesť farebnú škálu pri navrhovaní pomocných zariadení, ale tiež, aby sa obraz interiéru vo viac štruktúrovanú grafickú kvalitu a chrumkavá. Samozrejme, že pre takúto evidenciu musí najprv neutralizovať všetky povrchy pre zaistenie správnej montáže interiérových dverí (z dôvodu veľmi často z chodby sa môžete dostať do všetkých domovov miestnosti).

Tmavé lemovanie a monofónne tapety

Tmavé lišty a dvere

Dokončenie s kresbou v úžitkovom priestore

Ako si vybrať tlač na tapetu - skvrnitý geometrický alebo romantický kvetinový, svetlý alebo sotva viditeľný, veľký alebo malý? Veľa závisí od veľkosti miestnosti, tvaru a usporiadania, vašej túžby vyzdvihnúť zónu (vytvoriť akcentný povrch) alebo vyzdobiť miestnosť čo najstabilnejšie, v pokojných tónoch.

Neobvyklé riešenia

Celková úprava tapety

Nontriviálne farebné riešenia

Neobvyklá tlač

Použitím tapety s potlačou je ľahké vytvoriť akcentovaný povrch. Tento dizajnový príjem sa dá vykonať aj v stredných a malých miestnostiach. Napríklad v úzkej chodbe môžete pokryť stenu obrazom, v ktorom spočíva ...

Neutrálna voľba

A na chodbe s pomocou dokončovania tlače môžete nakresliť výklenok, akcentovú stenu alebo jej časť. V tomto prípade môžete použiť drahé tapety, spotreba plátna bude stále minimálna. Takýto povrch sa môže stať stenou so závesom alebo paralelným povrchom, priestorom na umiestnenie vonkajšieho oblečenia (môžete použiť umývateľnú tapetu) alebo miestom so zrkadlom (drahé obrazy, foto tapety môžu byť použité).

Dekorácia výklenku

Originálny výkres

Koridor vo fialových tónoch

Zamerajte sa na výklenok

Kombinácia tapiet s inými dokončovacími materiálmi

Špeciálna mikroklima chodby diktuje vlastnosti pri navrhovaní absolútne všetkých povrchov. Riziko vlhkosti a nečistôt na vertikálnych plochách tlačí mnohých majiteľov, aby skombinovali tapety s inými dokončovacími materiálmi. Najčastejšie sa používajú stenové panely v spodnej časti stien (ľahko sa umývajú, môžu sa používať čistiace prostriedky) a v hornej časti môžete lepiť tapety ľubovoľného zloženia. Okrem prakticity nám tento prístup dovoľuje zaviesť farebnú a textúrovú rozmanitosť do konštrukcie užitočných priestorov.

Tradičné motívy

Paleta svetla

Tapety a stenové panely

Tmavé tapety, svetelné panely

Farebné dekorácie

Tapety môžu byť kombinované a nie na rovnakom povrchu, ale používajú plátna a iné dokončovacie materiály pre rôzne lietadlá. Môžete kombinovať tapety s:

 • dekoračná omietka;
 • obraz:
 • tekuté tapety;
 • umelecké maliarstvo;
 • stenové panely.

Nezvyčajná kombinácia

Bielo-modrý interiér

Interiér modernej chodby

Vytvorte miesto v blízkosti schodov

Kombinácia kreatív

Môžete kombinovať rôzne typy tapiet v jednej užitkovej miestnosti. Napríklad v chodbe alebo na chodbe môžete vytvoriť akcentný povrch použitím farieb, ktoré majú odlišnú farbu alebo textúru (a niekedy aj technologické vlastnosti) od hlavného materiálu finálnej úpravy. Výsledkom toho je, že vo vnútornom priestore pomocného priestoru môžete nielen získať farebnú odrodu, ale tiež upozorniť na najúspešnejšie oblasti, odvrátiť oči od nedostatkov architektúry alebo dekorácie.

Akcentová stena

Kombinácia tapiet

Výber tapety pre chodbu a chodbu v závislosti od zloženia

Ak výber tapety na lepenie chodby nekladie takmer žiadne obmedzenia, potom z chodby a jej špeciálneho mikroklímu nie je všetko tak jednoznačné. V závislosti od toho, kde sa nachádza hala, v byte alebo v súkromnom dome, jej povrchy musia mať odlišnú úroveň škodlivých účinkov. Samozrejme, hlavná záťaž padá na podlahovú krytinu, ale vlhkosť, prach, piesok, nečistoty a mechanické nárazy rôznych typov sa dostávajú na zvislé plochy.

Tapety so zlatým leskom

Kontrastné kombinácie

Utierky s obrázkom

Hra kontrastov

Kombinácia bielej a hnedej

Postačí, keď vysokej vlhkosti, je riziko kontaminácie a rôzne ďalšie efekty sú určujúcimi faktormi pri výbere tapety na chodbe o zložení, aspoň, pre vloženie spodnej časti stien. Ale ak používate kombináciu tapety s inými dokončovacími materiálmi, môžete sa prakticky neobmedziť pri výbere povrchových úprav. Zvážte výber tapety na základe technologických vlastností materiálu, viac.

Vzory pre chodbu

Chodba vo svetlých farbách

Tapety na chodby

Populárna tlač

Papierové tapety

Začnime s najmenej populárnym typom tapety na vkladanie stien do chodby - papiera. Napriek zjavným výhodám pri vysokej ekologickej priaznivosti výrobného materiálu a hotových textílií, širokej škále farieb a najnižších nákladov sa papierové utierky zriedka používajú pri výzdobe chodby. Nedostatočná vlhkosť a neschopnosť vyčistiť papier zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri výbere finálneho materiálu. Okrem toho sa papierové listy rýchlo vyhoria z vystavenia slnečnému žiareniu a netolerujú mechanické pôsobenie. Okrem toho musí byť povrch, na ktorom sú lepené papierové listy, dokonale vyrovnaný (výrobky majú malú hrúbku listov).

Tapety a stenové panely

Originálny výkres

Papierová tapeta sa však môže použiť na lepenie hornej časti stien pri kombinácii povrchovej úpravy so stenovými panelmi. V tomto prípade celé zaťaženie a riziká kontaminácie padajú na povrch, ktorý sa nedá ľahko umývať, ale používa sa aj čistiace prostriedky.

Chladiaca paleta

Kombinácia povrchových úprav

Pokojné farby

Vinyl tapety

Optimálnym variantom dekorácie s tapetami je použitie vinylových výrobkov. Je lepšie ľaniť na netkanej báze. Takáto výzdoba je odolný, odolný proti vlhkosti, nečistôt, prachu a piesku, odolné voči mechanickým vplyvom (s mierou) a je vhodný pre hrubé povrchy - hustá štruktúra rúna skrýva nezrovnalosti. Okrem toho, vinylové tapety prezentované v širokom farbách rozsah, ktorý je schopný simulovať rôzne plochu (tak populárne pre úžitkové priestory "drevené", "tehál" a "kameň" steny), ale nezmizne na slnku a zostať obchodovateľné na dlhú dobu s riadnu údržbu.

V kombinácii s bielymi prvkami

Jasný dizajn

Kontrast interiéru

Vinylové tapety sú prezentované v širokej škále farebných riešení, ale súčasne sa vyrábajú aj plátna určené na maľovanie. Steny, lepené v takom prevedení Materiál možno natierať 4-5x (záleží na hrúbke vinylových tkanín), ktorý je veľmi užitočný pre domácnosti s malými deťmi a / alebo domácich zvierat.

Eklektický dizajn

Svetlá chodba

Veľká tlač

Netriviálna voľba

Ďalšie typy tapiet

textilné a metalizované (so strieborným, zlatým alebo medeným leskom z látky) tapeta vo vnútornom priestore chodby sa používajú extrémne zriedkavo a potom predovšetkým na dokončenie vrchnej časti stien alebo stropu. Nie je to len o vysokých nákladoch (najmä v porovnaní s papierovou tapetou), ale aj o nízkej stabilite koncovky na vlhkosť, rôznych typoch mechanických vplyvov a kontaminantov.

Metalizovaná tapeta

V tmavej farbe

Grafická tlač

V duchu Gzhel

V klasickom štýle

a tu tekuté tapety v posledných rokoch sa stávajú čoraz obľúbenejšími, vrátane výzdoby pomocných zariadení. Ruským majiteľom apartmánov a súkromných domov priťahuje pomerne jednoduchá metóda dokončovania - kvapalná tapeta sa predáva ako hotová zmes, ktorú je možné ľahko aplikovať štetcom alebo valčekom na vlastnú päsť. V dôsledku toho sa povrch získava bez kĺbov a najčastejšie s pôvodnou štruktúrou, pretože v mnohých zmesiach sa pridávajú rôzne malé častice, farebné sklo a dokonca iskry.

Biela a modrá konštrukcia

Dokončenie s tekutou tapetou

Konštrukcia chodby

Foto nástenná nástenná maľba nestratili svoju popularitu. V malých technických miestnostiach s ich pomocou môžete vytvoriť zaujímavé optické ilúzie. Napríklad, ak na konci malej chodby lepíte obrázok s krajinou odchádzajúcou do vzdialenosti (schody, cesty alebo prístav), môžete vytvoriť zmysel pre nekonečný priestor.

Foto tapety s kartou

Originálny vizuálny efekt

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

99 − 96 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map