Noworoczny wystrój wnętrza: ucieleśnione pomysły i marzenia

Winorośl z winorośli nad czerwoną komodą

Sylwestrowe święta zawsze są dla nas wspaniałym czasem, gdy spełniane są najbardziej cenione pragnienia i marzenia. Udekoruj swój dom w wigilię Bożego Narodzenia, a obchody Nowego Roku to tradycyjny, wspaniały obowiązek dla wszystkich: zarówno dzieci, jak i dorosłych. W procesie tym zwykle bierze udział cała rodzina, a wszystkie pomieszczenia w domu, a nawet terytorium domu są udekorowane. Wybierz spośród całej gamy noworocznych akcesoriów, coś dla ciebie nie jest łatwe. Dlatego najlepiej jest sporządzić przybliżony plan, zgodnie z którym można wybrać dekoracje swoich marzeń:

  1. określić, która część domu chcesz udekorować: na zewnątrz, ściany elewacji lub wnętrze;
  2. jakiego rodzaju akcesoria wolisz: wianki, girlandy, choinki lub coś jeszcze;
  3. styl biżuterii;
  4. zakres kolorów elementów dekoracyjnych.

Klasyczne kolory akcesoriów świątecznych i noworocznych - czerwony, zielony i złoty. Tradycyjne ozdoby - girlandy, piłki i kokardki:

Nowy Rok drzewo i czerwone zasłony

Pięknie i świątecznie udekorowana fasada domu nada świątecznemu tonowi gościnności i ciepła. Akcesoria do ganku mogą być najprostsze. Wystarczająco, aby udekorować już posadzone w ozdobnych doniczkach rośliny zielone, dodając gałęzie sosny lub jodły:

Dwie noworoczne kompozycje na ceglanych kolumnach

Wyglądaj cudowną noworoczną Ikebanę z gałęzi tuje, cyprysu, lauru, sosny. Jasne krzykliwe dekoracje w takiej kompozycji będą zbędne:

Noworoczna zielona kompozycja przy wejściu do domu

Poziomy kształt noworocznego bukietu można uzupełnić pionowymi białymi prętami:

Dwie noworoczne kompozycje na śniegu na ganku

Porcja świątecznego stołu

Akcesoria do dekoracji stołu noworocznym można odebrać w stylu wnętrza pokoju lub stworzyć jasne i chwytliwe akcent w mieszkaniu. Ponieważ obchody Nowego Roku rozpoczynają się późno w nocy, najpopularniejszymi elementami serwowania są świece. Tworzą romantyczną, intymną i bajeczną atmosferę. Dziś jest wiele świec z najbardziej nietypowych konfiguracji, odcieni, zapachów. Również urozmaicone i ukształtowane świeczniki.

W stylu klasycznym najczęściej używane są przezroczyste szklane świeczniki. Mogą one znajdować się w centralnej części stołu: najwyższa - w środku, do krawędzi stołu - niższa:

Stół noworoczny z krzesłami w białych skrzyniach

Łaska i wdzięk do noworocznego stołu będą dawały świeczniki w postaci kieliszków na długie smukłe nogi. Dodatkowy efekt udoskonalenia można uzyskać z ażurowych serwetek lub obrusów haftowanych techniką Richelieu:

Zielone kieliszki do wina na stole nowego roku

Służąc stołom bożonarodzeniowym i noworocznym pozwala na obfitość złotej i srebrnej biżuterii (w przeciwieństwie do innych świątecznych imprez). Będą harmonijnie połączone lśniące świece, świeczniki i mini-rzeźby:

1

Kryształowe i dekoracyjne elementy porcelany będą błyszczeć i świecić na świątecznym stole, wspierając radosną cudowną atmosferę:

Miłośnicy oryginalności mogą ozdobić stół szczegółami akcentującymi. Na przykład na standardowym stole umieść jasną czerwoną nitkę z koralikami:

Przyciągnij świeże kwiaty w donicach noworocznych. Najlepiej jest ozdobić stół kwitnącymi hiacyntami lub żonkilami, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, mają mocny aromat i wyglądają imponująco w królestwie zimowym:

Hiacynty na stole noworocznym

Dekoracja wnętrz

Prezenty w kolorowych opakowaniach - to najważniejszy i niezbędny warunek wakacji sylwestrowych. Aby umieścić prezenty, zwykle wybierz miejsce pod drzewem, ale jeśli pudełka z niespodziankami są dość duże lub jest ich dużo, możesz wybrać osobny stolik lub użyć powierzchni skrzyni. W takie święta nie będzie zbędne dekorowanie i miejsce na prezenty. Dopasuj zwykłe świąteczne zabawki i szklane wazony:

Czarno-białe pudełka na prezenty świąteczne

Zapach igieł na zawsze utrwalił w naszych umysłach zimowy urok. Mobilna instalacja z oddziałami roślin iglastych, świecami i kulkami to bardzo oryginalna i jednocześnie wygodna konstrukcja. Można go przenieść do dowolnego pomieszczenia, umieścić w dowolnym miejscu i idealnie udekoruje pokój:

Klasyczna wersja noworocznego projektu - udekorowana choinka, girlandy i wieńce z płonącymi światłami. Są to rzeczy ponadczasowe i nie z mody:

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz prawdziwej choinki, możesz udekorować każdą roślinę:

Lub zbuduj sobie kompozycję czerwono-zielonych roślin, świec i ozdób choinkowych:

Czerwone świąteczne piosenki na stole

Możesz łatwo powiesić girlandy kwiatów, kulek i łuków. Żywe kwiaty do domu podczas zimowych uroczystości w szczególny sposób zadowoli swoim blaskiem:

Czerwone kwiaty w pokoju

Girlanda z gałęzi drzew iglastych z tradycyjnymi zabawkami i choinką świąteczną doskonale uzupełniają prawdziwe cytryny i mandarynki:

Garland na balustradach

Kominek jest najbardziej odpowiednim miejscem na dekoracje świąteczne. Instalacja stożków, zielonych gałęzi, suszonych kwiatów i elektrycznych girland nie pozostawi nikogo obojętnym:

Garland nad kominkiem

Na krawędziach kominka możesz umieścić karła krasnoludka w pięknych ceramicznych doniczkach i powiesić na nich elektrogarby:

Tui z elektrogirljadami przy kominku

Dla dzieci najważniejszymi świętami są Boże Narodzenie i Nowy Rok. Czekają na magię i cudowne przemiany. Dlatego do dekoracji pokoi dziecięcych wybierane są nie tylko wystrojone choinki, girlandy, ale także rzeźby w postaci zwierząt i baśniowych stworzeń, które przyniosą dzieciom długo wyczekiwane prezenty:

Rzeźba białego jelenia przy kominku w przedszkolu

Aby udekorować ściany, możesz wybrać interesujące trójwymiarowe figurki bałwanów, dołączyć płatki śniegu do różnych przedmiotów we wnętrzu:

Choinka z białym blichtr w przedszkolu

Wiejska biżuteria wykonana z naturalnych materiałów w noworocznej dekoracji domu stworzy ciepłą i entuzjastyczną atmosferę domu, spokoju i komfortu (w przeciwieństwie do glamour i hi-tech). W rustykalnych kompozycjach noworocznych nie ma błyszczących elementów lśniących: wszystko jest niezwykle proste:

Piękno rustykalnych akcesoriów polega na tym, że można je wykonać samodzielnie. Świeczniki ze zwykłych szklanych słoików można ułożyć w artystyczne niełady, rozproszone wokół jagód, owoców i gałęzi świerkowych. Jako wsparcie dla świec, użyj drzewa do cięcia:

W pokoju w stylu hi-tech lub miejskiego minimalizmu rustykalne dekoracje staną się kontrastowym akcentem i przyniosą odrobinę natury:

Boże Narodzenie i Nowy Rok to przestrzeń do manifestacji kreatywności i wyobraźni w projektowaniu domu. Możesz stworzyć własną opowieść!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map